Akce

Hlavní stránka » Akce

 • Paříž romantická a příjemně pivní
  Únor je mimo jiné měsícem svátku svatého Valentýna, patrona zamilovaných. Mnohé páry se rozhodnou oslavit ho v Paříži, evropské metropoli romantiky. A co když přitom pro jednou vymění růžové bublinky, míchané drinky nebo vyhlášená vína za… pivo?
 • Nové vedení rakouské vinařské rady CHRIS YORKE
  Začátkem ledna převzal britský rodák Chris Yorke kormidlo přední organizace rakouského vinařského průmyslu, Rakouské rady pro marketing vína (AWMB). Vystřídal tak Willi Klingera, který na pozici generálního ředitele působil od r. 2007.
 • Koktejlové menu psané rukou
  Novým menu překračuje La Casa de la Havana vieja vlastní stín a s druhou dekádou se více otevírá hostům.
 • Nejlepší restaurace oceněné Zlatými lvy 2020
  20. listopadu hostil pražský Paspův sál vyhlášení výsledků hodnocení Nejlepších restaurací a šéfkuchařů za rok 2019.
 • Václav Abraham vybojoval v Čcheng-tu flairové stříbro
  Nejúspěšnější český flairový (exhibiční) barman posledních let Václav Abraham získal na letošním koktejlovém mistrovství světa v Číně další cenný kov do své sbírky. V čínském městě Čcheng-tu vybojoval ve finále flairové kategorie druhé místo.
 • PODZIMNÍ INSPIRACE: Pstruh s dýňovo-hráškovým pyré
  Dobrá ryba toho mnoho nepotřebuje a pstruh mezi ně bezpochyby patří. Jednoduše doplněný dýní, hráškem a jemným kořením. Dokonalá kombinace na právě probíhající podzim.
 • Prague Foodie Experts – profesionálové gastronomického servisu
  Ve vodách pražské gastronomie se objevil nový žralok, v seskupení Prague Foodie Experts (PFE), který se zaměřuje na komplexní portfolio v rámci gastroslužeb. Od občerstvení do kanceláří přes špičkové restaurace, až k těm největším akcím v řádech tisíců hostů. „Dá se říct, že umíme pro klienta připravit cokoli, a to v maximální kvalitě,“ říká v rozhovoru výkonný ředitel PFE Daniel Prošek.
 • GIN FEST SLOVAKIA 2019: Zapojte všetky zmysly!
  Predchádzajúce ročníky Gin Festu ukázali stále narastajúcu popularitu ginu, ale aj záujem o tematické eventy z barového prostredia. Časopis Beverage & Gastronomy je mediálnym partnerom Gin Festu 2019.
 • Les Moules v tónech léta
  Populární belgická restaurace v Pařížské ulici odhalila své letní menu. Je odlehčené, svěží, plné delikátních chutí a odráží pohodu luxusního pražského „boulevardu“.
 • Garden Food Festival – potkejte špičkové kuchaře a objevte netradiční chutě a vůně
  Na Garden Food Festivalu (GFF) v městském parku v Rožnově pod Radhoštěm, který se koná 25. a 26. května 2019, návštěvníci zažijí chutě a vůně nejen z Valašska ale celého Česka, Evropy a světa.
 • První březnový víkend si dejte s vůní jalovce
  V prostoru Vinohradského Pavilonu (Vinohradská 50, Praha 2) se příští víkend, v sobotu 2. března 2019, uskuteční již čtvrtý Ginfest by Barlife, zábavně vzdělávací oslava jalovcového nápoje určená především široké veřejnosti.
 • Není to jen sklenice, je to Lehmann!
  A právě ve sklenici Grand Champagne bude šumět šampaňské již tuto sobotu na La Bouteille de Champagne 2019. No a co na ní říká jeden ze dvou zakladatelů festivalu Antonín Suchánek?
 • Barista roku a Brewers Cup 2019
  Barista roku 2019 a Brewers Cup 2019 – dvě národní soutěže v přípravě kávy a kávový festival, který provoní Pragovku 16. a 17. února. Během víkendu můžete vidět 18 soutěžících, kteří budou před mezinárodní porotou připravovat espresso, cappuccino a signature drink v rámci Baristy roku, a 12 soutěžících, kteří připraví porotě filtrovanou kávu.
 • Třetí říjnový víkend nabídne již sedmý ročník Prague Coffee Festivalu
  O víkendu 20. a 21. října 2018 proběhne v Pražské tržnici v Holešovicích sedmý ročník Prague Coffee Festivalu. Jedná se o největší kávový festival v České republice, na kterém se pravidelně potkávají odborníci ze světa kávy i nadšenci z řad laické veřejnosti.
 • AKTUALIZOVÁNO: Slovak Bar Show
  Ahoj slovenský barman/barmanka! Nemáš čas a peniaze na návštevu svetových barových show v Londýne, Berlíne atď? Čo tak podporiť domácu scénu a posunúť svoje limity bez dalších výhovoriek? Alebo sa ti zdá tá naša “malá show” nezaujímavá ? Top udalosť roka je za rohom, tak prečo by si si mal kúpiť lístok?
 • Velká swingová noc v pivovaru MMX
  Přijďte si s námi užít v pátek 22. 6. Velkou swingovou noc v režii Jiřího Vejdělka v MMX Pivovaru v Letech u Dobřichovic. U našeho vydavatelství si rezervujte stůl (6 míst) a degustaci v pivovaru za cenu 3000Kč a užijte si krásný večer s přáteli, spolupracovníky či obchodními partnery.
 • Metropole České republiky ožije v květnu festivalem Praha pije víno
  I v letošním roce bude Praha opět pít víno, a to už popáté. Od 18. do 19. května 2018 se v prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí v Praze uskuteční festival Praha pije víno – vinařský festival autentických, přirozených vín, který patří k největším v Evropě.
 • Kdo ovládne kávovar a stane se Baristou roku 2018?
  O víkendu 7. a 8. dubna ožije pražská Pragovka kávou. Čeští baristé se zde utkají v národním soutěži Barista roku 2018. Káva. Pražírny z celého světa. Přednášky. Food truck parade. Tak by se dal shrnout nadcházející ročník festivalu.
 • PAVEL KYZR: Dave B. má pět chuťových okruhů
  Dave B. – Taste Five na pražském Smíchově svojí gastronomickou nabídkou sází na neotřelost a čerstvost surovin. Menu je každý měsíc komplet nové, takže se nenudí jak personál, tak ani pravidelní hosté, kteří sem zavítají nejenom z okolních center, ale třeba i ze Smíchovské náplavky.
 • La Bouteille de Champagne 2018
  La Bouteille de Champagne, festival zaměřený na exkluzivní rukodělná šampaňská vína, se odehraje 24. února 2018. Přinášíme rozhovor se zakladatelem festivalu Antonínem Suchánkem a festivalovým partnerem Milošem Danihelkou. Časopis Beverage & Gastronomy je mediálním partnerem této nevšední akce.
 • Veletrh TOP GASTRO & HOTEL v Praze Holešovicích
  Již 12. ročník tradičního veletrhu bude v termínu 15. – 18. února 2018 patřit příznivcům gastronomie, hotelnictví a cestování.
 • Vánoční koktejl no.1
  Nastanou už za pár dní, tak je potřeba se na to napít ;-) A když už, tak od skvělých barmanů a s prvotřídními ingrediencemi! Honza Melzer, Martin Hůla, Tomáš Trnka a Radek Cedivoda; aneb X-treme Bar, Bar, který neexistuje, Hemingway Bar a Modrá Myš Bar. Jak letos mixologicky vystihnou Vánoce ve svém baru?
 • Šampion Salonu vín bude vyhlášen 7. prosince!
  Vyhlášení nejlepšího vína České republiky pro rok 2018 proběhne v budově Centrum Excelence ve Valticích ve čtvrtek 7. prosince. Šampion bude vybrán ze 200 finalistů naší nejvyšší a největší soutěže vín Salonu vín – národní soutěže vín. Soutěž pořádá Národní vinařské centrum za podpory Vinařského fondu a ve spolupráci se Svazem vinařů ČR.
 • Skotské dny na Svachovce do 30.11.
  Destilérka Svach představuje první mladý destilát, který otevírá historii produkci whisky Svach´s OLD WELL v destilérce Svach.
 • WHISKY LIFE! PRAGUE
  Již pátý ročník úspěšného Pražského festivalu opět v Novoměstské radnici v srdci historické Prahy s koná na Novoměstské radnici, 3. a 4. listopadu 2017.
 • Food Film Fest 2017
  28.10.2017!!! Více vědět znamená lépe jíst & pít. 2. ročník festivalu filmů o jídle & vědě za jídlem & jídla v žaludku. Letos ve znamení pálenek, kořalek a lihovin.
 • První ročník festivalu Pavillon francais
  Již v sobotu 21. října začíná festival francouzskcýh vín Pavillon francais v pražském Pavilonu Grébovka.
 • Dočesná v Žatci již po šedesáté
  Již tradiční akcí u příležitosti ukončení sklizně chmele je slavnost s názvem Dočesná, která se koná ve dnech 1. a 2. Září v Žatci.
 • 7. ročník Mikulovského Pivobraní
  Šťastná sedmička podtrhne letošní ročník (11. - 12. srpen 2017) Mikulovského pivobraní, který bude znovu ve znamení rockové hudby a profláknutých i méně známých pivních speciálů.
 • Rendezvous In July / Letní slavnost autentických vín
  Chcete - li objevit další rozměry vína a poznat celý jeho příběh ukrytý v každém doušku, pojďte s námi na rande.
 • Prague Ice Cream Festival 2017
  25. 6. 2017 v čase od 10:00 do 19:00 na Výstavišti Praha Holešovice - opět Ice Cream Festival! 3. kopeček Prague Ice Cream Festivalu je tady! Nenechte si ujít největší středoevropský svátek zmrzliny s doprovodným programem pro všechny!
 • Chivas Masters míří do finále
  Pražský Mánes bude 18. května hostit české národní finále prestižní barmanské soutěže Chivas Masters. Vítěz bude Českou republiku na počátku července reprezentovat na globálním klání v Tokiu.
 • Obalový klub tentokrát ve vinařství Salabka
  Think-tank on Packaging je klub top manažerů postavený na pravidelných setkáních nad aktuálními a ožehavými tématy, které hýbou obalovým světem.
 • Jsme opět mediálním partnerem BARISTA ROKU!
  …a je to už pro nás také srdeční záležitost:-) V posledním vydání Beverage&Gastronomy (1-2/2017) naleznete třeba punkový rozhovor se Štěpánem Neubauerem.
 • ProWein 2017 v startovních blocích
  Na mezinárodní branži čekají jedinečné nabídky. Zcela ve znamení svého hesla „To Another Great Year“ nastavuje veletrh ProWein od 19. do 21. března 2017 nová měřítka: na odborníky mezinárodní branže vína a lihovin čeká tentokrát více než 6.300 vystavovatelů z 60 zemí, v tom představitelé všech relevantních vinařských regionů tohoto světa.
 • Valentýn v Costa Coffee
  Svátek svatého Valentýna možná neslavíte, ale zajděte si do některé z kaváren Costa Coffee.
 • Vánoční trhy na Smíchově
  Tradiční a očekávané Vánoční trhy začnou koncem listopadu (26. 11. 2016 – 23. 12. 2016). Na pražském Smíchově (a nejen tam) se bude ochutnávat i nakupovat.
 • Týden kávy: Poznej svůj šálek kávy
  Oslavy Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října, jsou již v kavárenském Brně tradicí, na níž milovníci kávy již po šesté narazí od 1. do 7. října všude tam, kde voní káva.
 • Najděte svého gastronomického vítěze!
  Prague Food Battle 20.8.2016, 10:00 – 22:00 na Smíchovské náplavce
 • A zase ta okurka
  Kilometry plastů použité v procesu balení okurek by se mohly zdát zbytečné a jsou předmětem dobře míněných antibalicích kampaní (pokud jablko nebo brambora může být bez fólie, proč ne okurky?).
 • Křest portugalského vydání Beverage & Gastronomy
  V nových prostorách portugalské restaurace Oliveira (Čermákova ulice, Praha 2) jsme ve čtvrtek 7. dubna křtili nové vydání časopisu, zaměřené na portugalskou gastronomii.
 • Absolutním vítězem Baristy roku 2O16 je Ondřej Hurtík
  Nejvyšší ocenění ze soutěže Barista roku 2016 zůstává letos opět v Praze. Od loňského vítěze, Adama Neubauera z kavárny EMA espresso bar si jej převzal Ondřej Hurtík z pražírny Doubleshot. Ondřej byl letos doslova neuvěřitelný a bezkonkurenční. Povedl se mu totiž husarský kousek. Kromě této hlavní ceny si odnesl i všechny ceny vedlejší!!! Vyhrál tedy soutěž o nejlepší espresso, mléčný nápoj a signature drink. Více informací a fotografií v novém vydání Beverage & Gastronomy!
 • B&G je partnerem Barista roku
  Ve dnech od 29. do 31. ledna proběhne v pražském divadle Studio DVA národní nominační kolo soutěže Barista roku. Kromě samotné soutěže se zde budou prezentovat dvě desítky českých a světových pražíren kávy. Více najdete v článku...
 • Křest Beverage & Gastronomy 11-12/2015
  Nejen tematickým vydáním Beverage & Gastronomy byla korunována spolupráce redakce časopisu a vedení Francouzského institutu v Praze, ale i symbolickým křtem tohoto francouzského čísla na půdě institutu, v Cafe 35.
 • Horeca konference, Praha 2015
  Summit Leaders in HORECA pořádaný Mezinárodní obchodní radou, která sdružuje podniky z celého světa a podporuje budoucí lídry v oboru, se bude konat v Praze 26. a 27. listopadu 2015 a Beverage & Gastronomy bude u toho!

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.