Koktejlové menu psané rukou

Hlavní stránka » Akce » Koktejlové menu psané rukou

Novým menu překračuje La Casa de la Havana vieja vlastní stín a s druhou dekádou se více otevírá hostům.

Je tomu jenom několik málo týdnů, kdy jeden z nejznámějších pražských barů La Casa de la Havana vieja oslavil jedenácté narozeniny a při té příležitosti (jako obvykle) představil nové menu. Devět koktejlů obsažených v rámci této signature nabídky působí přesně tak, jak si u zavedeného baru přestavujete – celistvě, koncepčně a moderně. Tamní barmani totiž velmi dobře sázejí na aktuální světové trendy, respektují je a nechávají se jimi inspirovat.

„Dlouhou dobu jsme pracovali na tom, abychom se etablovali jako klasický rumový bar, a to se také povedlo. La Casa de la Havana vieja je podnik navštěvovaný rumovými fajnšmekry, kteří si u nás rádi vychutnávají ty nejlepší rumové značky i raritní rumové speciály. Ale nejenom pro ně je tu náš bar. Rádi hostům mícháme jak klasické drinky, tak i koktejly namíchané doslova na míru. I proto každý rok vzniká naše vlastní signature menu,“ říká Lukáš Dvořák, jehož rodina bar provozuje a vlastní.

Jestli jste v loňském menu měli možnost vybrat z nabídky také koktejly, které byly namíchány pro náročnějšího hosta, působily těžším, vážnějším dojmem, návštěvník pro jejich správné vychutnání potřeboval více času a současně mít za sebou již hodně návštěv koktejlových barů, aktuální menu se bez urážky dá označit jako líbivější, čitelnější, více otevřené širšímu spektru hostů. A tak je to také v pořádku. Stejně jako v jiných moderních barech vám ani v La Casa de la Havana vieja barman nemá problém namíchat přesně ten drink, na který máte zrovna chuť. Od nakouřených mezcalových koktejlů až po skutečně svěží daiquiri nebo cokoli vás napadne.

Ale zpátky k novému signature menu La Casa de la Havana vieja. Na první pohled vás musí oslovit menu, které je jednoduše psáno rukou, za což bar vděčí (stejně tak jako v loňských letech) Jakubu Dvořákovi a je koncipováno jako zápisník plný poznámek, vysvětlení, postřehů z barmanské praxe, které hosta dovedou k představě, jak bude jeho drink vypadat. Zmíněných devět originálních drinků Ti ’Kick, Eggscellent, Betsy, Call me Amazonika, Bruno, Apericena, Cho’clock, Wicked a Asian Way reprezentuje čistotu a jednoduchost servisu, aktuální mixologické postupy včetně klarifikace, snoubení tradičních a originálních surovin; mnohokrát se jedná o twisty na známé a oblíbené drinky. Chuťová škála menu je pro hosta neméně komfortní, prostě si je z čeho vybírat. Stačí se podívat jenom na některé složky – mezcal, gin, brandy, rum, whisky, cynar, nebo opět gin, ovšem tentokrát infuzovaný citronovou trávou. La Casa de la Havana vieja pochopitelně nejvíce koktejlů ponechává své nejoblíbenější, osudové bázi – rumu. Jak jinak? I autorův nejoblíbenější drink nového menu je vlastně rumový. I když ne na první dobrou. Koktejl je totiž klarifikovaný, takže svou čirostí doslova klame tělem. A s ananasem, mátou, mangem, kokosem a špetkou chilli… Myslíte si, že si jej dokážete přestavit? Ani náhodou! Signaturními drinky umí La Casa de la Havana vieja stále velmi dobře překvapit!

Ján Chovanec
Foto: Archiv La Casa de la Havana vieja / Jakub Dvořák

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.