Nové vedení rakouské vinařské rady CHRIS YORKE

Hlavní stránka » Akce » Nové vedení rakouské vinařské rady CHRIS YORKE

Začátkem ledna převzal britský rodák Chris Yorke kormidlo přední organizace rakouského vinařského průmyslu, Rakouské rady pro marketing vína (AWMB). Vystřídal tak Willi Klingera, který na pozici generálního ředitele působil od r. 2007.

Rakouská rada se díky Chrisovým mezinárodním znalostem v oboru, jasné strategické orientaci a vynikajícím schopnostem týmu, nachází v pozici předpokládající světlou a úspěšnou budoucnost.
Již v říjnu 2019, kdy se Chris seznamoval se svojí pozicí, vnesl svěží vítr do systému organizace společnosti, zaručující úspěšný rozvoj rakouského vína. Nejenže byla vytvořena nová operační divize, ale byly vyzdviženy silné stránky současných divizí a vznikla nová struktura týmu. Tím AWMB definovala provozní parametry pro zdokonalení své strategické orientace.
„Naším cílem je rozpoznat a využít další potenciál vývozu, přispět k rozvoji hodnoty a zlepšit profil rakouského vína,“ zdůrazňuje současný generální ředitel Chris Yorke.
Důraz na vinařské regiony a klíčové trhy
Za Yorkem stojí tým zkušených odborníků. S cílem zachování vysoké kvality a mezinárodního respektu rakouského vína, byla v AWMB vytvořena nová divize. Nedávno jmenovaný zplnomocněný zástupce Christian Zechmeister bude jako vedoucí divize odpovědný za marketing orientovaný na původní vinařské regiony a za další rozvoj klíčových trhů Rakouska a Německa.
„Jsme na cestě kupředu, na které budeme klást hlavní důraz na ještě užší interakci s vinařskými regiony, vinaři a majiteli. Jsem velmi rád, že Christian bude moci využít své bohaté dosavadní zkušenosti k rozvoji této oblasti, “ řekl Chris York.
Christian Zechmeister propojuje vynikající síť napříč rakouskou vinařskou komunitou s vlastními přínosy, jak popisuje Chris Yorke: „Christian s sebou přináší své třináctileté zkušenosti jako generální ředitel Wein Burgenland. Zná potřeby vinařských regionů uvnitř i vně, a navíc je ideálně propojen v rámci politického fungování rakouského vinařského průmyslu. “
Úspěšná strategická orientace prostřednictvím sdružených týmových schopností
Kromě toho budou maximalizovány silné stránky stávajících divizí. Michael Zimmerman bude nyní zodpovědný za pokračující strategický rozvoj divize International Markets, a přispěje ke zrychlení a zintenzivní potenciálu prodeje. Sabine Bauer-Wolf zůstává v čele stávající divize Communications a rozšíří zejména tematické vedoucí postavení na domácím i mezinárodním trhu.
„Jsem rád, že AWMB se svým strategickým ostrovtipem a tímto mimořádně schopným týmem je nyní na lepší startovací pozici k úspěšné budoucnosti než kdy jindy." říká Chris Yorke se zjevným uspokojením.
AWMB doposud
Rakouskou radu pro marketing vína vedl v letech 2007–2019, jako šestý a nejdéle fungující ředitel Wilhelm „Willy“ Klinger. V prosinci 2018 vydal Klinger oznámení o svém řádném odchodu z funkce, a tím ohlašoval generační změnu.
Po víceúrovňovém výběrovém řízení byl v květnu 2019 Chris Yorke jmenován dozorčí radou AWMB – z více než devadesáti uchazečů – dalším generálním ředitelem Rakouské rady pro marketing vína. V říjnu začala intenzivní fáze představení organizace a orientace ze strany tehdejšího ředitele Wilhelma Klingera. Během této doby se Yorke setkal s klíčovými mezinárodními kontakty, procestoval rakouské vinařské oblasti – seznámil se s víny a pěstiteli – a zahájil svou práci s týmem AWMB. Po této seznamovací fázi nastoupil York do funkce začátkem tohoto roku. Britský rodák dříve působil patnáct let jako ředitel globálního marketingu vinařů Nového Zélandu, a přináší tak s sebou nesmírně cenné odborné znalosti na mezinárodní scéně.

Foto: © New Zealand Wine
red

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.