Týden kávy: Poznej svůj šálek kávy

Hlavní stránka » Akce » Týden kávy: Poznej svůj šálek kávy

Oslavy Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října, jsou již v kavárenském Brně tradicí, na níž milovníci kávy již po šesté narazí od 1. do 7. října všude tam, kde voní káva.

Největší kávový festival v České republice opět nabídne vedle kávového a kulturního programu zapojených kaváren také speciální kávový program v hotelu Continental Brno, který se v první říjnový víkend stane centrem kávového dění.

Dispozice tohoto jedinečného architektonicky významného prostoru letos poprvé umožní koncentraci speciálního programu Týdne kávy do dvoudenních Trhů kávy, které celotýdenní kávový maraton v sobotu 1. a v neděli 2. října odstartují. S koupí vstupenky získá návštěvník po oba dva dny neomezenou konzumaci káv od více než dvaceti kávových značek. Zúčastnit se může dvaceti cuppingů pražíren, jedenácti přednášek včetně výstavy kávové technologie a má-li odvahu, také soutěže pro veřejnost v přípravě filtrované kávy.

Kromě degustací, nákupu výběrové kávy a pomůcek k její přípravě nabídnou Trhy kávy jedinečnou příležitost nahlédnout baristům pod prsty během speciální Soutěže baristů Týdne kávy. Umění odvážných baristů ze zapojených brněnských kaváren ohodnotí Michal Křižka, Ondřej Hurtík, František Roháček, Zdenek Smrčka a Ivo Ptáčník. Vzácným členem poroty a hostem Týdne kávy bude Matt Chitharanjan, pražič a zakladatel úspěšné značky výběrové kávy z indického Dillí, který nám během své návštěvy přiblíží realitu indického světa kávy.

V programu si přijde na své skutečně každý, kdo má rád kávu a chce se o ní dozvědět více. Ať už jsou to profesionálové, znalci výběrové kávy a milovníci kávové kultury, nebo kávoví nadšenci, kteří se s kvalitní kávou a jejím příběhem teprve seznamují. Jedním z hlavních cílů festivalu je totiž kávová osvěta. Jejím letošním tématem je Káva jako služba. Jak vysvětluje Kateřina Eichlerová, koordinátorka festivalu: „Jsme přesvědčeni, že káva není jen o samotném nápoji a jeho přípravě, ale také o s tím spojené službě. Festivalovou pozornost tak letos věnujeme i servisu, který k dobré kávě patří.”
Do letošního Týdne kávy se s netradičním převážně kávovým programem zapojilo 42 kaváren, kterým kvalitní příprava i servis kávy není rozhodně cizí. Za návštěvu a pozornost určitě stojí kavárny Kafec, Kulturárium Café, Jedna Báseň, Kult Cafe, GALERIE CAFFE, Pelíšek – kočičí kavárna, Žádný cukrbliky, Cafe Placzek, Cafe Podnebi, IKEA Café, Oříšky Kobližná, Caffé del Saggio, Park Lane Cafe a další. Jejich seznam spolu s podrobným programem najdete na webových stránkách festivalu www.tydenkavy.cz.

Novinkou letošního ročníku je možnost zakoupení káv zúčastněných pražíren i po skončení Trhů kávy na informačním stánku v kavárně Kulturárium Café (Janáčkovo nám. 2a), kde si až do 7. října mohou zájemci koupit čerstvě upraženou kávu od pražíren Penerini coffee, Cafento, TROBICA, Fiftybeans, Laura Coffee, La Bohème Café, MyCoffeePack, Green Plantation, Nordbeans, Caffé Molinari a mnoha dalších.

www.tydenkavy.cz
www.facebook.com/tydenkavycz

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.