10 tipů na restaurace, kde se na Valentýna zamilujete ještě více

Hlavní stránka » Aktuality » 10 tipů na restaurace, kde se na Valentýna zamilujete ještě více

Svátek všech zamilovaných ťuká na dveře a přeje párům, které si chtějí udělat valentýnský den neobyčejný. A protože láska prochází žaludkem, nejlepší oslavy proběhnou právě při svíčkách za konzumace svátečních delikates šéfkuchařů. Největší gastronomický průvodce v České republice, RESTU, přináší 10 tipů na restaurace, kde se vaše chuťové pohárky budou vznášet v oblacích.

Svátek všech zamilovaných ťuká na dveře a přeje párům, které si chtějí udělat valentýnský den neobyčejný. A protože láska prochází žaludkem, nejlepší oslavy proběhnou právě při svíčkách za konzumace svátečních delikates šéfkuchařů. Největší gastronomický průvodce v České republice, RESTU, přináší 10 tipů na restaurace, kde se vaše chuťové pohárky budou vznášet v oblacích.

Ať už si potrpíte na velká gesta, nebo chcete strávit Valentýna v klidné romantice, jedno je jisté: láska prochází žaludkem a nic nezkazíte vynikající večeří, která zahřeje nejen u srdce. Vědí to i restauratéři napříč republikou, a Valentýn se tak stává jedinečnou příležitostí okusit vybraná kulinářská kouzla z jejich repertoáru.
„Valentýn je ve studeném začátku roku vítaným oživením a příležitostí naplnit restauraci, což jasně vidíme na stoupajícím množství rezervací i aktivitě restauratérů. Máme radost, že jsme s vybranými cca 50 restauracemi po celé ČR mohli připravit speciální a skutečně pestrá valentýnská menu od oblíbené Itálie, přes americké menu s burgerem až po luxusní francouzské afrodisiakální pochoutky nebo kreativní asian-fusion. V současné chvíli hlásí restaurace již 70% obsazenost, doporučujeme tedy rezervaci učinit co nejdříve, ať je svátek všech zamilovaných opravdu bezchybný,“ říká Pavel Suchánek, zakladatel RESTU.cz, největšího gastronomického průvodce v ČR.

A jaká je ta vyvolená desítka restaurací, kde vám zaručeně polechtají chuťové pohárky? Vybrali jsme pro vás 10 tipů na restaurace, které oceníte vy i váš protějšek.

1. Palazzo Restaurant
Palazzo Restaurant vás naladí královsky už při romantické procházce před večeří, neboť leží v nádherné brněnské lokalitě kousek pod hradem Špilberkem. Valentýnské menu tu pro vás chystá vyhlášený šéfkuchař Milan Urbánek, který čaruje s tím nejlepším ze středomořské kuchyně i českých specialit. Po celý týden kolem Valentýna můžete laskat své chutě hned šestichodovým menu, kde nebudou chybět ústřice, telecí carpaccio či pečený filet z tuňáka. Neobvyklé, avšak perfektně vyladěné kombinace chutí si užijete v přepychovém interiéru se španělským šmrncem. Cena menu činí 990,– Kč. Valentýnské menu Palazzo Restaurant.

2. Wellington Cafe
Wellington Cafe je situovaný v klidném a poetickém prostředí mimo centrum Brna a potrpí si na kvalitní gastronomii s využitím sezónních a často vlastním úsilím vypěstovaných surovin. Místní Masterchef Petr Jonáš si pro vás přichystal hotový Valentýnský příběh. Na úvod můžete ochutnat tataráček či poctivý francouzský quiche, v hlavním dějství se představí flank steak a filetovaný mořský vlk a vše vyústí sladkou tečkou v podobě čokoládového moučníku či valentýnského cupcaku. To vše za velmi přívětivou cenu 455,– Kč jednoho menu. Valentýnské menu Wellington Café
3. Restaurace Primátorka nad terasami
Svěží a moderní prostředí restaurace Primátorka je ideálně dostupné z historického centra Hradce Králové. O Valentýnském víkendu zde budou servírovat koncentrovanou lásku v bohatém a netradičním menu. Krém z červené řepy vám nazdobí vykrajovanými srdíčky z panna cotty, následují medailonky z telecí kotlety s chřestovou omáčkou a nakonec jahodový parfait. Parfait bude s takovými dobrotami celý večer, a to za cenu 390,– Kč za jedno menu. Valentýnské menu restaurace Primátorka nad terasami

4. Restaurace Olivier
V restauraci Olivier, která se nachází v Českých Budějovicích, na vás dýchne ta pravá středomořská kuchyně a olivy, kam se podíváte. Během Valentýna se v restauraci Olivier můžete těšit na gratinované ústřice Rockefeller s krustou z parmazánové strouhanky, pěnovou polévku z kokosu s krevetovým špízem na citronové trávě, pomalu pečenou svíčkovou z mladého býka s lanýžovým krémem a silným Bordeaux glasée a jako dezert suflée z čokolády Guanaja s ledovým cappuccinem a zmrzlinou se švestkami marinovanými v karibském rumu. A jako malý dárek je pro váš připravena sklenka Cham¬pagne Nominé-Renard brut zdarma. Cena menu 989 Kč. Valentýnské menu restaurace Olivier.

5. Restaurace Sedmý nebe Morávka
Chválený plzeňský podnik Sedmý nebe dostává svému jménu, neboť na Valentýna vám přichystá hned dvě výtečná menu – odlehčenější a plnější variantu. Podle momentální nálady tedy můžete ochutnat jak houbový quiche s rukolovým salátkem a flank steak s koňakovou omáčkou, tak vepřovou panenku na višňových pilinách a ananasové ravioly. To vše v příjemném interiéru restaurace, kde se v harmonické kombinaci snoubí staročeské prvky se svěžím designem. Valentýnské menu restaurace Sedmý nebe Morávka

6. Dvůr Hoffmeister
Nedaleko od Okoře se nachází pohádková vesnička Velkých Číčovic, kde zaplesají srdce všech beznadějných romantiků toužících po klidném víkendu v přírodě. Rodinný Dvůr Hoffmeister vaří podle receptů svých prababiček a využívá poctivé lokální suroviny. Navíc otec majitele restaurace je slavný malíř Adolf Hoffmeister. Vyrazit můžete buď na večeři, nebo rovnou na celý víkend v rámci Valentýnského pobytového balíčku. Delikátní menu má dvě varianty – pro něj a pro ni – a najdete na něm carpaccio i hovězí tataráček či linguine s krevetami nebo konfitovanou vepřovou panenku. Cena za menu pro dvě osoby činí 1490,– Kč. Valentýnské menu Dvůr Hoffmeister
7. Restaurace Mezi domky (Buštěhrad)
Historické město Buštěhrad ukrývá malý gastronomický poklad Středočeského kraje – restauraci Mezi domky. Romantika jako řemen tu čeká na dvojice, které v obklopení růží mohou povečeřet čtyřchodové valentýnské menu i speciální nabídku á la carte. Jemný bramborový krém s grilovanou mušlí, hovězí líčka na víně či čokoládový dortík s kopečkem kokosové zmrzliny, delikatesy zdobí menu odshora až dolů. Valentýnské menu Mezi domky
8. Restaurace Ill Palazzo
Vyhlášená kuchyně restaurace Ill Palazzo je mezi Pražany mimořádně oblíbená. Krom prvotřídních italských pokrmů se vám totiž dostane také čarovné atmosféry hlavního města. Podnik je situovaný v samotném srdci Prahy nedaleko od Karlova mostu, a to přímo v prostorách jednoho z historických sklepů, kde Karel IV. skladoval svá vína. Valentýnské menu s mořskými plody zahrnuje carpaccio z langustýnek, pečeného mořského vlka ve tvaru růže a jahodový tataráček. Jedno takové menu si vychutnáte za vstřícnou cenu 690,– Kč. Valentýnské menu restaurace Ill Palazzo

9. Restaurant Pavillon
Pavillon se řadí k nejlepším restauracím v Brně. Okouzleni budete zejména jeho unikátním moderním designem z dílny předních českých umělců. Šéfkuchař Jan Kaplan vás dozajista uhrane svým valentýnským menu, které se skládá z: carpaccia z mušlí svatého Jakuba a hovězí svíčkové, grilovaného prsa z divoké kachny, strouhaných kaštanů, petrželového pyré a čokoládového dortu s malinovým sorbetem, slaným karamelem a arašídy. Cena menu je 1190 Kč. Valentýnské menu resturantu Pavillon.

10. Restaurant Zámek Zábřeh
Kouzelné prostředí renesančního zámku je jako stvořené pro zamilovaný večer. V Zámku Zábřeh se po celý valentýnský víkend můžete těšit na speciální romantickou nabídku s vinným párováním. Jako předkrm vás zde čeká uzené filátko ze pstruha a dorůžova pečená telecí kýta na hlávkovém salátku s jahodovou omáčkou a rozpečenou bagetkou, hlavním chodem jsou medailonky z hovězí svíčkové a pečené krůtí prsíčka v sušené šunce s grilovanou zeleninou, dýňovým rizotkem a omáčkou z bourbonu a jako dezert jahodové capuccino s vanilkovou zmrzlinou a perníkovými chipsy, to vše za doprovodu lahodných vín. Cena menu 990 Kč pro dva. Valentýnské menu restaurantu Zámek Zábřeh.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.