Alfred Gratien povýšil v žebříčku TOP 30 nejobdivovanějších značek šampaňského

Hlavní stránka » Aktuality » Alfred Gratien povýšil v žebříčku TOP 30 nejobdivovanějších značek šampaňského

Proslulé šampaňské Alfred Gratien potvrdilo své kvality v žebříčku třiceti nejobdivovanějších značek šumivého vína, který sestavuje Champagne Academy Drinks International. Oproti loňskému roku si polepšilo o dvanáct pozic, nyní je proto 17. nejobdivovanější značkou.

Prestižní žebříček třiceti nejobdivovanějších značek šampaňského sestavuje odborná porota akademie Drinks International již pátým rokem. Při svém hodnocení bere v potaz především kvalitu šampaňského. Dále hodnotí také konzistentní přístup značky, marketingu a výroby, hodnotu značky vzhledem k její cenové hladině i celkovou image značky. Výsledkem je seznam nejlepších výrobců šampaňského, který ukazuje trendy a změny ve světě vinařství.

Výrobce šampaňského Alfred Gratien byl do žebříčku zařazen teprve v loňském roce. Známé vinařství, sídlící ve městě Épernay přímo v srdci regionu Champagne, se v letošním žebříčku TOP 30 nejobdivova­nějších značek posunulo o dvanáct míst výše na 17. pozici. Vinařství Alfred Gratien si zakládá na tradičních postupech, využívá k vinifikaci základních vín barikové sudy o objemu 228 litrů a nechává šampaňské zrát minimálně čtyři roky.

Sklepmistr vinařství Nicholas Jaeger je již čtvrtou generací své rodiny působící v tomto vinařství a v loňském roce byl zvolen vinařem roku v prestižním průvodci Hachette des Vins, který je každoročně sestavován jedním z největších světových vydavatelství Hachette. „U nás je toto špičkové šampaňské k dispozici například ve formě Brut Classique, Rosé Brut a nově také Cuvée Paradis Brut a Cuvée Paradis Rosé Brut. Vinařství Alfred Gratien je vyrábí výhradně z vín kategorie Premier Cru a Grand Cru,“ vysvětluje sommelier David Král, dvojnásobný vítěz soutěže BOHEMIA SEKT Trophée Sommelier ČR. V České republice je možné šampaňské Alfred Gratien zakoupit například na www.osobnivinoteka.cz.

Tip sommeliera Davida Krále:

Alfred Gratien Cuvée Paradis Brut

Toto špičkové šampaňské pochází ze severofrancouzského města Épernay. Vyznačuje se světle žlutou barvou a pomalým perlením jemných bublinek. V jeho vůni se snoubí tóny citronové trávy a bílých květů, chuť postupuje přes minerální a mořské aroma k tónům bílého pepře a citronu. Možno zakoupit na www.osobnivinoteka.cz za 2 299 korun.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.