Bar, který neexistuje a jeho Ozvěny léta

Hlavní stránka » Aktuality » Bar, který neexistuje a jeho Ozvěny léta

Jeden z prvních klasických koktejlových barů v Brně představuje nové menu a načasování se zdá být dokonalé. Ozvěny léta totiž přicházejí právě na konci prázdnin a otvírají dveře podzimu.

Vidíte tu sestavu barev na první fotografii? Tato žluto-modrá barevná kombinace naznačuje, že nové signature menu brněnského Baru, který neexistuje je jistým způsobem odlehčené. A třeba i vtipné, veselé… Hravé? To v tomto baru asi pokaždé. Menu nese název Ozvěny léta a načasování je super. Jsou takto super i samotné drinky?

Dle toho, co zatím víme, se jedná o twisty na různé populární koktejly obohacené o netradiční suroviny, které si mohou tvůrci vyrobit přímo v laboratoři. Ta je v Brně k dispozici spřízněným barům Super Panda Circus, 4pokoje a právě i Baru, který neexistuje. „Třeba proměny Martini ve Šláftruňk Willyho Foga docílíte infuzí vermutu paprikami a indickým kořením. V případě Manhattanu aka Podzimu v New Yorku je oním odlehčovadlem vermut z šafránu, moruší a kmínky. Aperitivní El Presidente (Opičí business) zase odjel na dovolenou díky banánovému fermentátu“ komentuje Michael Lapčík, který bary před médii zastupuje. A tak se v rámci ingrediencí host dostane k takovým zajímavostem, jak je třeba pepřovo-schizandrový cordial, malinové balsamico, jahodami infuzovaný Lillet nebo fenyklová tinktura.

Na Slovensko to z Brna není daleko a do Tater tím pádem také nijak zvlášť. Pokud byste ale neměli tím směrem zrovna cestu, v Brně vám teď nově namíchají koktejl Kriváň hlásí zataženo. Namíchal ho Honza Vodička a s kombinací Gin Greenall`s, Tatratea 27 acai&arónie, meruňkovice Žufánek, plus Fernet Branca můžete vystoupat až „na vrchol“.

„Milovníky hořkých chutí také potěší hned tři různé verze Negroni. Kromě rozmanitých alkoholických složek každé z nich obsahuje jednu botanickou infuzi. Vybrat si můžete tropický strom křídlok, mateřídoušku nebo vrbu. Ve variantě TO GO si Negroni odnesete domů v malé zavařovačce“ píše k twistům na všeobecně velice oblíbený ginový drink Negroni opět Michael Lapčík.

Celkovou barevnost a hravost nových koktejlů doplňují také názvy dalších signature „míchaček“. Lamy v Limě, Last minute do Mexika či Azory jsou jak exotické, tak i celkem originální názvy. Jestli tomu koresponduje i servis je dobré přesvědčit se přímo na místě.

Vypadá to, že barmani v Baru, který neexistuje se na novém menu opět celkem vyřádili a na nás je, abychom zašli drinky přechutnat.

Red.
Zdroj: TZ
Foto: Archiv Baru, který neexistuje

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.