Barbadoský Mount Gay Rum – rum, který dal světu rum

Hlavní stránka » Aktuality » Barbadoský Mount Gay Rum – rum, který dal světu rum

Rum, který stvořil rum. Tak se říká barbadoskému rumu Mount Gay, nejstaršímu rumu na světě. Příběh tohoto unikátu se datuje od roku 1703, kdy se o výrobě rumu v palírně Mount Gay objevuje první písemná zmínka.

Jako mnoho skvělých příběhů se začal i tento psát před mnoha lety na exotickém místě. Konkrétně v roce 1703 na ostrově Barbados. Zde před více než 300 lety začala produkce cukrové třtiny a s jejím počátkem se pojí i začátek výroby rumu Mount Gay. To z něj dělá nejen nejstarší rum, ale i nejstarší nepřetržitě vyráběný alkohol na světě.

Mount Gay XO je kombinací nejkvalitnějších destilátů, které zrají 8 až 15 let. Pro jeho výrobu se používají pouze čistě přírodní barbadoské ingredience. Je to blend dvou druhů, dvakrát a jednou destilovaných destilátů, které následně zrají ve vypálených dubových sudech, ve kterých dříve zrála americká whiskey. V jeho aroma se v dokonalé rovnováze snoubí zralé banány a opečený chléb, jenž doplňují vanilka a hřejivé koření. Chuť je bohatá, prosycená tóny sladkých mandlí a marcipánu. Závěr je nebývale jemný a harmonický.

Díky tropickému karibskému klimatu je proces zrání rumu Mount Gay nepředvídatelný. Každý sud reaguje na specifické podmínky jinak a zrání rumu se velmi liší. Jediný, kdo dokáže rozpoznat tu pravou chvíli je master blender Allan Smith. Ten vybírá sudy různého stáří a poté z nich míchá ty nejlepší směsi. Mount Gay Rum je delikátní kombinací chutí, které se do směsi dostávají pouze zráním v sudech. Nepřidává se žádné aroma ani cukr. Jde o unikátní způsob, který se nezměnil od roku 1703. Kromě prvenství nejstaršího rumu na světě se tedy může Mount Gay Rum pyšnit i tím, že jako jeden z mála rumů není doslazován.
Nejlépe si jej vychutnáte čistý a bez ledu.

Ty nejlepší věci v životě přicházejí, až když jsme na ně připraveni, stejně tak, jako unikátní barbadoský Mount Gay Rum.

Mount gay XO je k dispozici ve vybraných obchodech s alkoholem, lihovinami a na e-shopu www.bottlesandstories.cz za doporučenou maloobchodní cenu 899 Kč.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.