Bonvivant’s nově na Vinohradech

Hlavní stránka » Aktuality » Bonvivant’s nově na Vinohradech

Po pěti letech přesídlil známý pražský bar Bonvivant’s ctc (cocktail, tapas, café) z Bartolomějské ulice v Praze 1 do větších prostor, kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad. A že vám je adresa Mánesova 55 povědomá?

Ne náhodou. Ti, kdo měli v minulosti to štěstí užít si na zmíněné nové adrese ohromující molekulární mixologii Pavla Tvaroha, majitele londýnského baru Lounge Bohemia v jeho pražské pobočce, na zážitek právě z této adresy jen tak nezapomenou. A nyní prostory změnily pronajímatele. Ovšem Pavel byl v pátek a v sobotu, kdy probíhalo otevření baru, přítomen i s vlastními drinky. Dle svých slov dlužil tomuto prostrou ještě jednu věc – dětské menu. A tak si mohli hosté (vždy po šesti v jedné skupině) projít s Tvarohem menu, které mělo ingrediencemi k dětské stravě sice daleko, navzdory tomu se v něm ale jisté dětské prvky místy objevily. Cukrová vata či gumový medvídci (obojí samozřejmě s alkoholem) jsou perfektním příkladem jeho originální mixologie. A abychom obsáhli celý výčet, ochutnávaly se drinky Campari soda (právě tam je cukrová vata), Americano, Bellini (Bearlini – to jsou zmínění medvídci), Espresso a závěrem se na černé lžičce v téměř tekutém stavu servíroval Amaretto biscuit. Hravost, která by také mohla charakterizovat celé menu, byla vskutku úžasná. Hosté „otvíračky“ doslova odkojeni koktejly na barech nezakrývali nadšení.

Ale zpátky k Bonvivant’s a jeho přesídlení. Když vstoupíte do nového prostoru, jako by se na první pohled nic nezměnilo, což fanoušci tohoto baru zřejmě pochválí. Co ocení samotní barmani, je více prostoru za barem – mnohokrát velký problém i předních barů. Zdá se, jako by barmani celý bar i s displejem prostě jenom zvedli a přenesli ho do jiné čtvrtě. Zdání ale mírně klame – v tomto případě pozitivně – protože je zde i další místnost, a tím se kapacita Bonvivant’s baru rozšířila z 35 míst na příjemných cca 50. Víkendoví návštěvníci oslav otevření měli možnost na baru (kromě zmíněného skupinového degustačního menu od Pavla Tvaroha) popíjet výběr z osvědčených drinků a jejich twistů, jako například Paper Plane, Provence Cocktail, House Spritz, Sicilian Negroni či Endless Summer.

Svojí novou adresou a mixologií Bonvivant’s doplnil pomyslnou Vinohradskou Čtyřku, kterou teď tvoří dohromady si Martinez Barem v Budečské ulici, Bar & Books v Mánesově a Zanzibarem v Anglické ulici. Přejeme barmanům spoustu příjemných hostů a nám všem opět zajímavou nabídku skvělých koktejlů v novém prostoru.

Ján Chovanec
Foto: autor na místě

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.