Bulleit Bourbon 10YO doplnil trojici nejen pro milovníky této značky

Hlavní stránka » Aktuality » Bulleit Bourbon 10YO doplnil trojici nejen pro milovníky této značky

Včera v pražském AnonymouS baru společnost Ultra Premium Brands představila desetiletou whisky. Je až překvapivě jemná a skvěle se pije samotná.

Průkopnická značka kentucké whiskey Bulleit, zhmotnění amerického snu a odvážných rozhodnutí, nově servíruje do českých sklenek prémiovou desetiletou variantu Bulleit Bourbon 10YO. O výrobě a chuti novinky rozhodoval přímo sám Tom Bulleit, energický ex-právník a zakladatel palírny.

Tom Bulleit se před lety rozhodl pro inspirativní experiment: vyčlenil vybrané množství bourbonu, které následně celou jednu dekádu zrálo ve vypálených sudech z amerického bílého dubu. S napětím se čekalo na výslednou podobu bourbonu a trpělivost se vyplatila: léta staření dala vzniknout výjimečně intenzivní a až neskutečně jemné whiskey, která si zároveň uchovala vysoký podíl žita, udávající charakteristickou chuť neodmyslitelně spjatou se značkou Bulleit.

Tmavočervený bourbon s teple oranžovými odlesky je plněn do klasických bourbonových lahví. Aroma desetileté whiskey přiznává pálený dub s náznaky vanilky a sušeného ovoce. Chuť je plná, hluboká a překvapí dokonalou jemností, ze které na závěr vystoupí lahodné zakončení s tóny koření, karamelu a sušeného ovoce.

„Chuťově je tato whisky více dřevitá, protože sud trochu stáhne původní sladkost. Tím pádem má spíše sušší tóny kukuřice, žita“ řekl Jaroslav Modlík, ambassador značky Bulleit pro Českou republiku.

Čím je ale dosažena tato hladkost v chuti?

„Je to destilací, filtrací a celým způsobem výroby. Je to zřejmě i díky tomu, že ta výroba není nijak obrovská. Lidé tam opravdu dokážou hlídat kvalitu. Ta péče při výrobě se pak zrcadlí právě při pití“ vysvětluje.

A jaký je potenciál využití Bulleit Bourbon 10YO u nás?

„Bulleit Bourbon a Bulleit Rye jsou jak na samostatné pití, tak i do koktejlů. Jsou i pro barmany cenově dostupnější. Tato ´desítka´ je spíše na samotné pití, ne tolik do koktejlů. Je to americká whisky a k té toto samotné pití tak nějak patří. Pokud bych to ale přecejenom měl využít do míchaného drinku, tak by neurčitě jednalo o kratší, výraznější věcí ve stylu Old Fashioned, Manhattan… Do koktejlů, kde bude tato whisky příjemně cítit. Zrála deset let a s tím se dá pracovat. Takže čím míň věcí, tím lépe.“

Bulleit Bourbon 10YO již stihl získat v prestižní soutěži Ultimate Spirits Challenge zlatou medaili. Legendární značka je také milovaná i barmanskou komunitou: profesionálové v anketě britského časopisu Drinks International z 50 nejlepších barů světa vyhlásili Bulleit Frontier Whiskey už potřetí v řadě nejoblíbenější a nejprodávanější americkou whiskey.

Bulleit Bourbon 10YO pořídíte za 1 020 Kč v karlínském obchodě Warehouse #1 nebo na www.warehouse1.cz

Red.
Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.