Designblok ocenil nejlepší autory a projekty jednadvacátého ročníku. Kdo si dnes odnese hlavní cenu?

Hlavní stránka » Aktuality » Designblok ocenil nejlepší autory a projekty jednadvacátého ročníku. Kdo si dnes odnese hlavní cenu?

Designblok v sobotu 19. října 2019 ocenil nejlepší projekty a tvůrce jednadvacátého ročníku. Hlavní cena bude udělena v rámc dnešníhoi slavnostního zakončení Designbloku.

Ceny Designbloku byly rozdány v jedenácti kategoriích a ocenila nejlepších produktové novinky, svítidla, nábytek, bytové doplňky, ale i nejlepší módní kolekce a šperky. Cenu si odnesli Herrmann & Coufal, studio Dechem, Jiří Krejčiřík, Želé, Tititi, VŠUP, Tereza Rosalie Kladošová nebo české značky Ton, M & T Manufacture, Hideandseek a Javorina

Značka Javorina si odnesla výhru v kategorii Nejlepší kolekce nábytku za židli Lopa a Tuba studia Vrtiška & Žák a za kolekci stolů XX od Lucie Koldové. Studio Dechem opanovalo kategorii Nejlepší kolekce svítidel, a to za nové produkty Stratos a Kono. Jako nejlepší kolekce bytových doplňků byly vybrány dřevěné objekty značky Tititi a jako Nejlepší novinka designéra byla vybrána kolekce nábytku Eclecticism Jiřího Krejčiříka.

Nová jména zazněla v kategorii Nejlepší kolekce šperku, kde porota ocenila značku Želé, naopak Nejlepší vystavená módní kolekce připadla Grand Designérce roku 2018 Tereze Rosalii Kladošové za nové modely kolekce Merino Recycle. Porotu zaujaly také minimalistické mobilní jednotky značky Hideandseek, které udělila cenu za Mimořádný počin.

Stálicí v kategorii Nejlepší instalace výrobce nebo prodejce je značka Ton, která ani letos nevynechala prvenství, a to za instalaci Velvet Revolution, kterou již poněkolikáté v řadě pro značku navrhli Jan Plecháč a Henry Wielgus. Mezi designéry a studii porotu zaujala propracovaná instalace Herrmann & Coufal, kde si návštěvníci mohou vyrobit vlastní věšák. Titul za nejlepší instalaci školy získala VŠUP v Praze za projekt Studiolo Robotico R. U. R., se kterým sklidila úspěch již na týdnu designu v Miláně.

„Mám radost, že se letos mezi vítězi objevilo několik nových jmen. Například značka Tititi s nádhernými dřevěnými objekty, šperkařská značka Želé nebo projekt mobilního domu Hideandseek, který je důkazem, že kvalitní design a šetrný přístup k přírodě mohou jít ruku v roce. Na Designbloku letos také výrazným způsobem zaujal mladý český designér Jiří Krejčiřík, zejména ručně dělanými precizními stoly Kalokagathia a Odyssea. Kromě ocenění získal srdce významných zahraničních galeristů, a tak můžeme očekávat jeho raketový start. Lucie Koldová zabodovola hned v několika kategoriích, stejně jako duo Vrtiška Žák. Jmenované designéry spojila práce pro značku Javorina, která uvedla suverénní kolekci nábytku,“ vysvětlila Jana Zielinski, ředitelka Designbloku.

Z cen to ale ještě není vše, zbývá Hlavní cena pro absolutního vítěze. Hlavní cena bude udělena v rámc dnešníhoi slavnostního zakončení Designbloku.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.