Designová restaurace Signature láká na nové letní menu

Hlavní stránka » Aktuality » Designová restaurace Signature láká na nové letní menu

Nejlepší způsob jak přečkat protivné prázdninové kolony na dálnici D1 je návštěva designové restaurace Signature u sjezdu 182 v Popůvkách u Brna.

Čeká vás poctivá kuchyně, Champagne vinotéka čítající 160 etiket a také coffee lounge – útočiště pro byznysmeny, kteří cestují na trase Praha – Bratislava a potřebují krátkou pauzu, klid a odpočinek.

Nové letní menu, které vznikalo pod taktovkou šéfkuchaře Pavla Veltruského, je rozmanité, co se týká surovin i chutí, a nezapomíná ani na českou klasiku.

Inspirace Francií

Odhadovaným best-sellerem je vonnaská palačinka s uzeným lososem, chřestem a maltézskou omáčkou. „Tento pokrm je nazýván podle regionu Vonnas ve Francii a recept pochází od maminky známého francouzského kuchaře Georgese Bianca,“ vysvětluje spolumajitel restaurace Lumír Sendrei. V Signature ho podávají s kaviárem Malosol a lososa si udí sami přímo v restauraci.

„Při sestavování menu nehledám výjimečnost, ale rozmanitost. Snažím se našim hostům nabídnout jiná jídla, než dostanou v 90 % českých restaurací. Co se týká surovin, pracuji s tím, co je aktuálně na trhu, aby zákazník měl na talíři vždy jen jídlo z čerstvých ingrediencí,“ popisuje svou práci šéfkuchař Pavel Veltruský.

V Signature kladou důraz i na sladkou tečku za hlavním jídlem. V letním menu vévodí dezertům rebarbora s bílou čokoládou. „Jedná se o velmi oblíbený lehký dezert, ke kterému podáváme i sorbet z rebarbory,“ doplňuje Lumír Sendrei. Ke všem pokrmům mají připravená i vína, která zvýrazní a dokreslí jejich chuť.

Výběr z letního menu

  • VONNASKÁ PALAČINKA, NÁŠ UZENÝ LOSOS, CHŘEST, MALTÉZSKÁ OMÁČKA 260 Kč

Doporučené víno: Trkmanska rosé J. Stávek

  • KUŘECÍ BLANQUETTE 380 Kč

Doporučené víno: Chardonnay Sur Lie Rajhradské klášterní

  • KVĚTOVÁ ŠPIČKA, SMRŽ, RIZOTO S MEDVĚDÍM ČESNEKEM, TELECÍ GLAZÉ 420 Kč

Doporučené víno: Cuvée Victoria Krásná hora

  • REBARBORA, BÍLÁ ČOKOLÁDA, VANILKA, MALINY, POMERANČ, JAHODA 185,–

Doporučené víno: šumivé rosé Terasso z vinařství Michlovský

Red.
Foto: Archiv restaurace

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.