Dny českého piva na Smíchově

Hlavní stránka » Aktuality » Dny českého piva na Smíchově

Dny českého piva jsou už tradičně jednou z nejoblíbenějších akcí milovníků zlatavého moku u nás. I letos se akce účastní řada velkých i malých pivovarů a tisíce hospod či restaurací. Kromě podzimního menu připraveného výhradně na dobu trvání akce se příznivci dobrého piva mohou těšit i na speciální Extra chmelenou nepasterizovanou dvanáctku z pivovaru Staropramen. Na Smíchově proběhnou i prohlídky pivovaru přímo s tamními sládky.

Staropramen nevynechal jediný ročník Dnů českého piva, což znamená, že se slavností účastní už od roku 2013. „Dny českého piva jsou svátkem nejen pro všechny pivovary a hospody, ale především pro ty, kteří si chtějí vychutnat to nejlepší, co vzniká pod rukama českých sládků. Zároveň mají nadšenci možnost nakouknout přímo pod pokličku vaření piva, u nás ve Staropramenu navíc během prohlídky vedené samotnými sládky,” vysvětluje Petra Chovancová, brand manažerka značky Staropramen.

Extra chmelená dvanáctka vzniká z nejlepšího žateckého červeňáku

Právě smíchovský pivovar vaří u příležitosti Dnů českého piva již tradičně extra chmelenou nepasterizovanou dvanáctku. Spodně kvašený ležák vyniká kombinací českého a bavorského sladu, které umocňují jeho jedinečnou plnost. Je chmelený hned pěti dávkami chmele, třikrát na varně, dvakrát pak za studena. Tento postup harmonizuje jeho jemnou chmelovou chuť.

„Výrazné chmelové aroma naší extra chmelené dvanáctky je dosaženo především použitím odrůdy žateckého poloraného červeňáku, který je odborníky považován za jeden z nejlepších chmelů na světě. Ten náš si pečlivě vybíráme přímo v mikroregionu Údolí zlatého potoka. Aroma spolu s příjemnou hořkostí a jiskrnou barvou dokáže naladit naše chuťové pohárky na opravdu výjimečný zážitek,” říká vrchní sládek pivovaru Staropramen Zdeněk Lux.

Soudky letošní Extra chmelené nepasterizované smíchovské dvanáctky budou ve vybraných hospodách naraženy v pátek 22. září. Ochutnat tento pivní skvost ale bude možné ve více než 600 hospodách a restauracích po celé ČR.

Se sládkem přímo do pivovaru? Sobota je váš den!

V sobotu 23. září vyvrcholí Dny českého piva pro všechny, kteří se chtějí něco dozvědět o technologiích, postupech nebo surovinách pro vaření piva. Právě v tento den totiž proběhnou oblíbené prohlídky pivovaru Staropramen vedené přímo tamními sládky, ke kterým se přidá bohatý doprovodný program. Všechny detaily bude možné v průběhu září najít na facebookových profilech pivovaru Staropramen.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.