Dodržte svá novoroční předsevzetí

Hlavní stránka » Aktuality » Dodržte svá novoroční předsevzetí

Silvestr je už dávno za námi, na Nový rok ležíme doma s kocovinou a přemýšlíme nad tím, kolik jsme za svátky přibrali a jaký nezdravý životní styl jsme vedli. Zjistíme, že kila máme nahoře, chceme začít hubnout, přestat pít a kouřit. To jsou nejčastější předsevzetí, která si řada lidí dává každý rok.

Podle odborníků mají podobná předsevzetí smysl, zároveň ale upozorňují, že by se člověk neměl přeceňovat.

Častým předsevzetím bývá to, že se lidé rozhodnou zhubnout. Důležité je, aby si člověk především uvědomil, že má nějaký problém a chce ho řešit. „Vždy je potřeba začít u sebe. Pokud si člověk přizná, že si za svou váhu může sám, o Vánocích se přejídal a nechce se mu cvičit, tak pak je na nejlepší cestě s tím něco udělat. Ale pokud si člověk nepřipustí, že problém je v něm, tak se to nikdy nepodaří,“ upozorňuje MUDr. Petra Trojanová, Ph.D. z Lékařského centra zdraví a estetické péče, která se právě léčbou lidí s obezitou a nadváhou zabývá.

Níže uvádíme pár tipů na potraviny, které by vám ve vaší snaze po redukci tělesné váhy, mohli pomoci. Stačí je zařadit třeba ve formě svačiny do vašeho jídelníčku.

Tesco Sójový nápoj neslazený 1l běžná cena: 39,90 Kč/l

Mnoho lidí špatně tráví mléčné produkty. Způsobují jím potíže se zažíváním, nadýmání a nevolnost. Není však potřeba si kvůli tomu odpírat například ranní müsli, stačí mléko nahradit jiným nápojem. Tesco sójový nápoj není slazený a obsahuje přidaný vápník, vitamin B12, riboflavin a vitamin D. Dodá tak tělu potřebné živiny, aniž by ho zatěžoval obtížně stravitelnou laktózou.

Tesco Organic Bio bylinný čaj máta běžná cena: 39,90 Kč

Vůni máty pozná téměř každý. Někomu je její větrové aroma příjemné, jiní ho nemohou ani cítit. Pokud však trpíte zažívacími potížemi, rozhodně stojí za to mátu vyzkoušet. Máta peprná podporuje vylučování žaludečních šťáv a tvorbu žluči, čímž výrazně zlepšuje žaludeční potíže. Navíc její užívání prospívá při problémech s nadýmáním, nechutenstvím, upravuje funkci střev, uvolňuje křeče, zastavuje zvracení a pomáhá na koliky. Čaj z této bylinky tak nahradí mnoho prášků z vaší domácí lékárničky.

Tesco Kefírové mléko 500ml běžná cena: 10,50 Kč

Kefírové mléko nejen, že dobře chutná a osvěží vás, ale také je to zdravá superpotravina! Kefír vzniká reakcí mezi kvasinkami a bakteriemi s mlékem. Nejčastěji se používá mléko kravské, kozí a ovčí Záleží tedy jen na vás, jaký kefír vám bude chutnat nejvíce. Kefír podporuje celkovou detoxikaci organismu díky svým bakteriím mléčného kvašení, které ničí karcinogeny a další zdraví škodlivé látky. Kefír navíc oceníte, pokud procházíte léčbou antibiotiky. Jedná se o velmi bohatý zdroj přirozených probiotik, v jednom nápoji se nachází až 30 kmenů bakterií a kvasnic. Tyto organizmy mají vliv na správné fungování trávicího systému a pomáhají udržovat vhodnou tělesnou hmotnost. Konzumace kefíru také zlepšuje kvalitu kostí a snižuje riziko onemocnění osteoporózou.

Tesco Free From fusilli těstoviny bezvaječné bez lepku 500g běžná cena: 66,90 Kč

Ať už jste se pro bezlepkovou dietu rozhodli sami, nebo trpíte například celiakií, určitě často trávíte svůj čas v obchodech čtením složení jednotlivých potravin. V obchodech Tesco naleznete mnoho bezlepkových produktů pod značkou Free From. Právě tato značka se specializuje na potraviny pro osoby s potravinovou alergií a intolerancí. Mezi přirozeně bezlepkové potraviny patří například proso, brambory, rýže a kukuřice. Právě z rýžové a kukuřičné mouky jsou vyrobeny bezvaječné a bezlepkové těstoviny Tesco Free From fusilli.

Tesco Organic Bio ovesné vločky 750g běžná cena: 66,90 Kč

Ovesné vločky mají vysoký obsah bílkovin, nenasycených mastných kyselin, vitamínů B1, B6 a E, železa a vápníku. Pro svou vysokou výživovou hodnotu jsou proto oblíbeným řešením při přípravě vydatných snídaní. Stačí z vloček připravit kaši, kterou můžete ochutit ovocem, ořechy, medem nebo skořicí. Výhodou ovesných vloček je také jejich snadná stravitelnost a vysoký obsah rozpustné vlákniny, která reguluje cholesterol a glukózu v krvi. Ovesné vločky obsahují také komplexní sacharidy, kvůli kterým je sportovci používají k přípravě předtréninkové svačiny.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.