Food festival s jedinečným výhledem na Prahu

Hlavní stránka » Aktuality » Food festival s jedinečným výhledem na Prahu

Všichni jsou už v Mexiku, ale vy jste zůstali na prázdniny v Praze? Za americkými specialitami tentokrát nemusíte cestovat do zámoří. Stačí přijít do botanické zahrady na American Food Day, kde se seznámíte s vybranými dobrotami ze zemí Severní i Jižní Ameriky.

Kromě výborného jídla a pití se můžete těšit i na bohatý doprovodný program, který přiblíží kulturu amerického kontinentu. Tento speciální den si užije každý, kdo se touží na malou chvíli přenést do exotické Ameriky. Akce se koná 5. srpna od 10:00 do 20:00 v Ornamentální zahradě a v severní části areálu zahrady.

„Trojská botanická zahrada pro své návštěvníky letos připravila Americké léto, které představí nejen rozsáhlé sbírky rostlin, ale i kulturu a gastronomii tohoto kontinentu. Pokud milujete Ameriku, přijďte v sobotu 5. srpna objevit její chutě, vůně i rytmy v prostředí rozkvetlé botanické zahrady,“ zve na American food day Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Jídlo, hudba a příroda je ideální kombinace pro pohodový letní den. Botanická zahrada a její jedinečný genius loci vykouzlí atmosféru jak pro rodinný piknik, tak i pro romantiku ve dvou.

Když se řekne Amerika, vybaví se vám jistě skvělé argentinské steaky, hamburgery, víno anebo americké koblihy zvané donuty, které proslavil známý americký kreslený seriál Simpsonovi. Nejen tyto speciality ochutnáte 5. srpna během sobotní procházky trojskou botanickou zahradou.

Oblíbili jste si streetfood, který se stal v posledních letech trendem i v České republice? Určitě nevynechejte stánek firmy Kaiser Franz, která se na tento styl přípravy pokrmů specializuje. Ochutnejte jejich hamburgery, které rozhodně nemají nic společného s fastfoodem. Připravují se pouze z kvalitních a čerstvých surovin.

Každý správný Američan zná a miluje Mac'n'cheese neboli těstoviny se sýrem. V botanické zahradě je přestaví stánek značky Street Canteen v různých chuťových variacích. Gastronomii Jižní Ameriky vám připomenou argentinské steaky, tropické ovoce a džusy, nebo speciální nabídka Avokádového bistra. Chybět nebude ani ochutnávka chilských a argentinských vín.

Doprovodný program

Vybrané dobroty si vychutnáte při poslechu temperamentní hudby. Nechte se unést brazilskými rytmy, jazzem, nebo do energickými tóny mexických Mariachi. Nechte se okouzlit nespoutaností salsy a zatančete si během workshopu pražského studia Happy Salsa, který vám zaručeně rozproudí krev.
Chcete během letního setkání s přáteli zazářit? Načerpejte inspiraci přímo od známého šéfkuchaře Marcela Ihnačáka. Během své kuchařské show vám předvede originální recepty inspirované americkou kuchyní.

American food day vzniká ve spolupráci s Martinou Kaňákovou – vedoucí projektu Merkado. Záštitu nad akcí poskytlo Americké velvyslanectví v Praze a primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.

Otvírací doba 5. srpna 2017

Program probíhá od 10:00 do 20:00

Skleník Fata Morgana má otevřeno
od 9:00 do 18:00
Venkovní expozice:
od 9:00 do 20:00
Otevírací doba vinotéky sv. Klára:
od 11:00 do 21:00

Doprovodný program
Severní část areálu zahrady u foliových skleníků
13:00 DJ set (Merkado)
14:30 Koncert: Brazilské rytmy (Brazilian Grooves)
16:00 Koncert: Mexičtí Mariachi (Mariachi Azteca de Praga)
17:30 Taneční vystoupení + workshop salsy (Happy Salsa)
19:00 Koncert: Latinskoamerické rytmy (Latin Soul)

Ornamentální zahrada
12:00 – 14:00 Koncert: Jazzové vystoupení (Barbora Sfinx Boys)
14:00 – 15:30 Kuchařská show Marcela Ihnačáka
16:00 – 18:00 Koncert: Jazzové vystoupení (Petra Vlková Jazz Trio)

Změna programu vyhrazena.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.