Francouzská vína na ambasádě

Hlavní stránka » Aktuality » Francouzská vína na ambasádě

Agentura Business France při Francouzském velvyslanectví v ČR pořádala dne 19. dubna 2016, tak jako každý rok, obchodní setkání, na kterém 17 francouzských společností představilo vybraná francouzská vína a lihoviny.

Akce se zúčastnilo více než 120 profesionálů z oboru (především dovozci francouzských vín, zástupci vinoték a kvalitních restaurací, distributoři a znalci vín), kteří celé odpoledne ochutnávali, hodnotili a vybírali nová zajímavá vína pro české klienty.
Zvaní hosté tak měli při této příležitosti možnost obdivovat nádherný interiér reprezentačních sálů velvyslanectví, vybavených dobovým interiérem. Kvalitní plná vína se tu tak snoubila s leskem a elegancí starého paláce, jistě jednoho z nejkrásnějších v Praze.
Přítomnost francouzského velvyslance p. Jean-Pierre Asvazadouriana a ředitelky Business France Praha pí Claire Camdessus ještě podtrhla význam této mimořádné obchodní akce.
Účastníci měli možnost poznat vína z různých regionů Francie: z oblasti Loiry, Bordeaux, Chablis, údolí Rhôny a z jižních krajů Francie, jako jsou : Provence, Languedoc-Roussillon a dokonce Korsika. Měli také možnost ochutnat calvados z Normandie a koňak z Cognacu, nabídka byla opravdu pestrá a zaujala.
Český spotřebitel se může těšit, že některá z těchto úžasných vín či destilátů v dohledné době obohatí nabídku na českém trhu a polaskají patro všech milovníků kvalitních produktů.
A nyní nezbývá, než se těšit na příští ročník !

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.