Herní menu v Pandě? Kostky, karty, stírací losy

Hlavní stránka » Aktuality » Herní menu v Pandě? Kostky, karty, stírací losy

Brněnský bar Super Panda Circus ve čtvrtek představil nové koktejlové menu, s nímž se pojí i mírné interiérové úpravy. Tématem všech těchto změn je „hra“.

Unikátem nové koktejlové nabídky je její nehmotné pojetí. Nejdůležitější součástí menu je totiž osoba barmana či číšníka, který se prostřednictvím komunikace s hostem snaží pro něj nalézt nejvhodnější drink. Může při tom využít herní pomůcky rozdílných úrovní náhody. Jsou to devítistěnné kostky, karty, skládačky, stírací losy a kolo štěstí. Všechny artefakty jsou originály zakázkově vyrobenými pro Super Panda Circus.

„Přestalo nás bavit prezentovat hostům menu jako něco jednoduše uchopitelného, ve smyslu hmatatelného objektu. Takže jim nyní dáváme sebe,“ vysvětluje jeden z provozních Super Panda Circusu Tomáš Miška.

Celkem menu obsahuje 21 koktejlů, z toho čtyři nealkoholické. Nemají jména, ale jsou charakterizovány pomocí grafických piktogramů. Barmani, kteří na tvorbě menu pracovali bezmála rok, se opět nebáli použít domácí a neobyčejné ingredience. Za všechny jmenujme marcipánové falernum, hruškovo-makovou zmrzlinu, wood sodu, pohankový orgeat, grepové oleo saccharum, mrkvovo-kurkumovou pěnu nebo smrkový sirup.

V portfoliu ozdob se objevují šťovíkové listy, hořké lízátko, turecký med, kokosová pusinka či parmazánový chips.

Drinky barmani servírují v promyšlených servisech. Mezi ty efektnější patří truhla na poklad, Poké Ball, tradiční skotská nádoba quaich nebo ručně malovaná keramická lebka s goralským kloboukem.

Z globálních barových trendů se v Super Panda Circusu drží především důrazu na domácí ingredience a šetrnost vůči životnímu prostředí. Například ze zbytků po vymačkaném ovoci v tomto podniku vaří domácí sirup, pomocí zbytků po fermentaci ananasu na nápoj tepache zase infuzují rum.

S novým menu se lehce změnily také prostory podniku. Přibyl malý bar ve spodním patře, aktualizovaly se drobné dekorace či videoprojekce. Překvapí i další drobnosti jako například kouzelnické triky s kartami, které personál baru natrénoval.

Super Panda Circus funguje na Šilingrově náměstí v Brně tři roky. Za tu dobu posbíral svébytný podnik mnoho ocenění, loni byl v soutěži Czech Bar Awards odbornou porotou vyhlášen za nejlepší koktejlový bar v ČR.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.