Hlavním lákadlem Dnů českého piva budou pivní speciály

Hlavní stránka » Aktuality » Hlavním lákadlem Dnů českého piva budou pivní speciály

Celonárodní svátek čepovaného piva, který mimo jiné oslavuje i unikum tradiční české hospody, se nezadržitelně blíží. Již pátý ročník Dnů českého piva si mohou milovníci piva vychutnat ve všech dobrých hospodách.

Pětidenní letošní oslavy začnou tradičně v předvečer svátku patrona českého piva sv. Václava (27. 9.) a budou pokračovat až do neděle 1. října. Tradici tohoto pivního svátku založil Český svaz pivovarů a sladoven v roce 2013. Záštitu letošním oslavám udělil ministr zemědělství Marian Jurečka.

Podle Františka Šámala, předsedy Českého svazu pivovarů a sladoven, se mohou návštěvníci hospod a restaurací těšit na jedinečnou chuť několika lahodných pivních speciálů. Uvaří je zapojené pivovary k příležitosti oslav svátku sv. Václava. „Můžeme se těšit na skutečné pivní zážitky a speciály, které budou lidé moci ochutnat pouze v době konání Dnů českého piva. Některé pivovary a restaurace nabídnou také doprovodné akce,“ říká Šámal a doplňuje: „Ve spolupráci s pivovary děláme Dny českého piva atraktivní pro lidi. Chceme podpořit kouzlo české hospody, která tvoří základ české pivní kultury. Jedná se o důležité místo, kde se lidé potkávají, rozebírají důležité i nedůležité informace a socializují se. Stejně tak chceme skrze oslavy připomenout českou pivovarskou tradici a posílit hrdost na náš národní nápoj.“

Slavnostní zahájení

Dny českého piva budou zahájeny v úterý 26. září přípitkem na Svatováclavské slavnosti a symbolickým naražením sudu ležáku, který zvítězil v degustační soutěži České pivo 2017. Ochutnat jednotlivé pivní speciály bude možné pouze v průběhu oslav, do kterých se zapojí desítky pivovarů a minipivovarů. Zúčastněné podniky nabídnou kromě ochutnávek pivních speciálů i speciální pivní menu, setkání se sládky nebo prohlídky pivovarů. „Věříme, že Dny českého piva pomohou k tomu, aby si lidé na načepovaný půllitr své oblíbené značky zašli častěji. Zároveň mají příležitost jednou v roce ochutnat skutečně vybrané speciály uvařené pouze pro oslavy tohoto pivního svátku,“ dodává Šámal.

Ve spotřebě piva se držíme na špici

Výstav piva pro tuzemský trh vzrostl oproti roku 2015 o 1,3 pr­ocenta. Zatímco předloni se v Česku zkonzumovalo 16,2 milionu hektolitrů piva, loni to bylo takřka 16,4 milionu hektolitrů. Poslední nárůst spotřeby piva na tuzemském trhu přitom pivovary zaznamenaly v roce 2013. Spotřeba piva na
obyvatele se u nás drží na 143 litrech za rok.

Aktuální informace naleznou zájemci nejen v propagačních materiálech zúčastněných hospod, ale také na webu www.dnyceskehopiva.cz. Regionální dění bude možné sledovat také na facebookovém profilu Dny českého piva.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.