Jedinečný G’Vine gin

Hlavní stránka » Aktuality » Jedinečný G’Vine gin

Ovocný, kreativní, nevšední, francouzský, elegantní – takový je G’Vine. Vychutnat si ho můžete díky jeho jemné chuti samotný anebo v klasické kombinaci s kvalitním tonikem spolu s vinnými hrozny.

G’Vine Floraison, tedy „kvetoucí“ gin, po všech stránkách ztělesňuje jarní francouzské vinice. Pokud se chcete přesunout do rozkvetlé Francie, nepotřebujete mnoho. G’Vine je všestranně využitelný a jde o jeden z prémiových, celosvětově uznávaných ginů. Je velmi komplexní, s dlouhou dochutí a zejména velmi intenzivním aroma. V roce 2018 byl oceněný zlatou medailí v kategorii tastings od Beverage Tasting Institute v Chicagu, jedná se o další z uznávaných ocenění, které G’Vine obdržel.

První lahev G’Vine ginu přišla na svět v roce 2006 a jednalo se tehdy o první gin na světě vytvořený z vinných hroznů. Ty mu dodávají šťavnatost a ovocnost. Krédem ginu G’Vine je víra v kreativitu, což se odráží i ve výběru nevšedních botanicals. G’Vine gin jich obsahuje celkem deset: vinné květy, zázvor, koriandr, muškátový oříšek, hořkoň obecnou, pepř kubébu, limetu, lékořici, zelený kardamom a samozřejmě jalovec. Při výrobě jsou botanicals rozdělené na čtyři skupiny a destilované zvlášť, čímž se zachovává jejich jedinečné aroma.

Otec G’Vine ginu Jean-Sebastien Robicquet patří do rodu, který se produkci destilátů věnoval už v 16. století. Tehdy také vznikl Maison Villevert, destilérie nacházející se v oblasti s tradicí produkce francouzského koňaku – v regionu Cognac. Sám Jean-Sebastien je uznávaným vinařem i master-destillerem. Dlouhou dobu spolupracoval se společností Diageo, ale jeho vášeň ho táhla dál. „Chtěl přinést na trh jedinečný spirit. A vinné květy, které přidáváme jako jednu z celkem deseti botanicals, dělají G’Vine opravdu výjimečným,“ říká export ambasadorka ginu G’Vine Leslie Marineau.

Vinné květy jsou skutečně unikátní ingredience: jde o vybrané mladé květy, ručně sbírané hned, jakmile začnou kvést, jelikož kvetou pouze několik dní v roce. Jsou macerované ve vinném destilátu a následně destilované ve florentském pot-stillu, čímž si zachovávají jedinečné aroma. Všechny destiláty vyrobené z jednotlivých botanicals jsou pak nakonec ještě destilovány spolu. „Celý proces je velmi složitý – dohromady při výrobě G’Vine ginu proběhne deset destilací,“ vysvětluje Leslie Marineau.

G’Vine gin 0,7 l si můžete zakoupit na www.1er.cz za 935 Kč.

G’Vine Gin & Tonic

  1. Naplňte velkou vinnou sklenici ledem.
  2. Led promíchejte, poté vylijte přebytečnou vodu.
  3. Vlijte 40 ml G’Vine ginu, jako odměrku můžete použít víčko.
  4. Přidejte prémiový tonik.
  5. Ozdobte třemi kuličkami hroznového vína a je hotovo!

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.