Kampaň Blažek podzim/zima 2019: Robert Vano a tep města Amsterdam

Hlavní stránka » Aktuality » Kampaň Blažek podzim/zima 2019: Robert Vano a tep města Amsterdam

Po několika úspěšných sériích v Portugalsku, Irsku a na Lanzarote se kampaň Travel Journal přesouvá severněji do Nizozemí, za větrnými mlýny, nekonečnými pláněmi i městskými bicykly. Celou kampaň pro značku již podruhé nafotil respektovaný módní fotograf Robert Vano.

„Jsem moc rád, že jsem si tenhle adrenalin mohl zopakovat, byla to jízda,“ říká a přiznává, že v Holandsku byl vůbec poprvé a země ho naprosto okouzlila. „Tolik života v ulicích, to jsem už dlouho neviděl,“ dodává. Na otázku, zdali bylo focení druhé kampaně Blažek v něčem jiné než to první, odpovídá jednoznačně ano. „I když si myslím, že fotím pořád stejně, jiné to určitě bylo. Focení první kampaně bylo klidnější. Asi za to mohla lokace a počasí, atmosféra v Amsterdamu je zkrátka rušnější. Celé město je v pohybu a je rozdělené na tři proudy – pro auta, kola a chodce. Focení mělo úplně jinou energii.“

Když pak Robert Vano mluví o fotografii, zmiňuje dvě věci, které jsou pro něj zásadní. Světlo a pravidlo tří barev. „Důležité je, aby v záběru nebyly více než tři barvy, a to se, myslím, tady povedlo. Oblek vždycky komunikuje s barvou a náladou lokace.“

A co dělá po skončení focení? „Když jdou ostatní po focení běhat po Amsterdamu, já se radši koukám na fotky, co jsem pořídil,“ směje se Vano. „Když se pak vrátím domů, mám dojem, že chci vidět, co viděli ostatní, a tak si pustím na National Geographic nějaký dokument o Amsterdamu a dozvím se o něm víc než zbytek týmu. Ale vždy je tam ta fotka. Když nefotím, tak ve volném čase zvětšuji, když nezvětšuji, tak rámuji, když nerámuji, tak o fotce čtu a všechno ostatní jde mimo mě. Jenom ta fotka, to mě zajímá,“ shrnuje Robert svůj vztah k fotografii.

Z focení kampaně Blažek podzim/zima 2019 v Holandsku vznikl i fashion film pod taktovkou filmového režiséra Jakuba Jahna, který s Blažkem spolupracuje už více než pět let.

Zdroj: TZ
Foto: Robert Vano

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.