Koření na Valentýna

Hlavní stránka » Aktuality » Koření na Valentýna

Co si letos tento svátek všech zamilovaných tak trochu okořenit? Přírodní afrodiziaka se využívala již ve starověku, kdy byla víra v magické nápoje lásky poměrně silná. V dnešní době se mnozí drží prověřeného hesla, že láska prochází žaludkem. Vyzkoušejte některý z našich tipů a dodejte svému Valentýnovi tu správnou ingredienci.

Probuďte valentýnskou vášeň s chilli

Chilli papričky jsou nejen oblíbeným kořením, ale i přírodním afrodiziakem. Dnes známe přes 200 odrůd paprik. Používají se do všech pokrmů, kterým chceme dodat ostrou či pikantní chuť.

Dodejte pokrmům exotický nádech se zázvorem

Kromě toho, že se zázvorem vyzrajete na chřipku i nadváhu, pozitivně působí také na krevní oběh. Zázvor můžete použít pro slané i sladké pokrmy. Jeho chuť je lehce štiplavá a slabě ovocná s nádechem citrusu. Pokrmům dodává příznačnou ostrou svěžest.

Tradiční afrodiziakum jménem skořice

Skořice je lahodně voňavé a lehce nasládlé koření s nádechem tropických plodů. Upravuje chuť k jídlu, usnadňuje krevní oběh, zabraňuje pocení, a v neposlední řadě působí také stimulačně a afrodiziakálně. Keltská legenda praví, že nápoj lásky, který vypili Tristan a Isolda, obsahoval právě oblíbenou skořici. Je populární součástí moučníků a aromatických nápojů, dá se však přidat i do slaných omáček nebo exotických pokrmů.

Valentýnská večeře s kořením Steak chilli & šípek

Koření je pikantní vyváženou kombinací několika druhů pepřů, několika vybraných druhů chilli papriček a hrubě namleté kamenné soli. Vše je podkresleno jemnou chutí šípku. Ideálně se hodí na přípravu hovězích steaků.

TIP PRO KRÁSNÉ VALENTÝNSKÉ RÁNO

Kořeněná horká čokoláda
Ingredience:
150 g hořké čokolády
50 g mléčné čokolády
50 cl mléka
25 cl smetany
1 polévková lžíce kakaa v prášku
1 polévková lžíce kukuřičného škrobu
Špetka skořice, mleté vanilky a zázvoru od Vitany
Chilli na špičku nože

Příprava:
Ideální je připravit čokoládový nápoj den předem. Čokoládu nalámejte na kousky a vložte do mísy. V hrnci zvlášť smíchejte kakao v prášku a kukuřičný škrob se 2 lžícemi studeného mléka. Přidejte koření Vitana, zbývající mléko a smetanu. Postupně zahřívejte. Jakmile se začne směs vařit, nalijte do mísy na čokoládu. Směs šlehejte, až bude hladká a nadýchaná. Nechte vychladnout a ohřejte následující den na mírném ohni.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.