Mattoni Grand Drink 2019 zná svého vítěze!

Hlavní stránka » Aktuality » Mattoni Grand Drink 2019 zná svého vítěze!

Mistrem světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink (MGD) se stal Laur Ihermann z Estonska s koktejlem Clear thoughts. Vítěz kromě ocenění obdržel také finanční odměnu 10 000 dolarů. Český reprezentant Jan Šebek s koktejlem Birdie se umístil na desátém místě.

Všichni soutěžící MGD mají za úkol umíchat v časovém limitu tří minut vlastní nealkoholický koktejl, který doplňuje minerální voda Mattoni. „Vizí naší společnosti je přinášet lidem do života osvěžení. A Mattoni Grand Drink je dobrým příkladem, jak si užít díky nealkoholickým drinkům osvěžení i zdravý životní styl najednou. Těší nás, že právě Mattoni je oficiální minerální vodou Mezinárodní barmanské asociace. Její výjimečná chuť a vlastnosti skvěle propojí ingredience každého koktejlu,“ uvedl Alessandro Pasquale, generální ředitel společnosti Karlovarské minerální vody.

Již 22. ročníku MGD, který je zároveň 9. ročníkem oficiálního mistrovství světa, letos probíhal v sobotu 8. června na pražském Staroměstském náměstí a zúčastnilo se ho 20 barmanů z celého světa. Finalisté přijeli z Evropy, jihoamerické Argentiny, Uruguaye, asijského Hong Kongu nebo z Austrálie. Českou republiku reprezentoval Jan Šebek, který před porotou vystoupil se svým koktejlem s názvem Birdie. V klání se umístil na 10. místě. Odbornou porotu nejvíce zaujal koktejl Clear thoughts estonského barmana Laura Ihermanna, který s výhrou získal také finanční odměnu 10 000 dolarů.

Odborná porota složená ze 4 komisařů hodnotí finálové koktejly podle přísných kritérií. Soustředí se nejen na chuť, vůni a vzhled koktejlu, ale také na jeho příběh, filosofii a techniku práce. „V hodnocení soutěžících klademe stále větší důraz na nízkou kalorickou hodnotu surovin, což barmany nutí například k omezení používání sladkých sirupů. Zároveň dbáme na to, aby použité suroviny byly dostupné na evropském trhu a nebyly to podomácku vyrobené kombinace. Sledujeme tím snadnou dostupnost a zároveň realizovatelnost prezentovaných receptur. Současně s tím ale hodnotíme atraktivnost vzhledu, chuťovou harmonii a inovaci každého koktejlu,“ přibližuje hodnocení poroty Miroslav Černík, ředitel České barmanské Asociace.

Mattoni Grand Drink byl tento rok programově úzce provázán s Mattoni koktejl festivalem. I široká veřejnost tak mohla zhlédnout mezinárodní utkání o post mistra světa a zároveň oslavit Světový den nealko koktejlů. Kromě barmanské show Václava Abrahama a Martina Volgentanze si zde návštěvníci užili hudební vystoupení Monkey Business, Mikolase Josefa, Kataríny Knechtové, Tomáše Kluse, Báry Polákové a Davida Kollera. Festivalem i soutěží provázel moderátor Libor Bouček. Letos poprvé mohli všichni návštěvníci soutěžní koktejly ochutnat. Prostor podél hlavního pódia zaplnily bary všech reprezentantů, kteří své drinky zájemcům připravili.

Výsledková listina Mattoni Grand Drink 2018:

První místo Laur Ihermann, Estonsko, drink Clear thoughts: odměna 10 000,– dolarů
Druhé místo Stefan Haneder, Rakousko, drink 4 senses: odměna 3 000,– dolarů
Třetí místo Agnieszka Cieślar, Polsko, drink Magic garden: odměna 2 000,– dolarů

Recept na koktejl Clear thoughts Laura Ihermanna

Ingredience:
• 10 cl perlivé minerální vody Mattoni
• 8 cl čiré kávy
• 1 větvička čerstvého tymiánu
• 1 kapka celerového bitteru The Bitter Truth
• 1 barová lžíce kyseliny citronové Santa Maria
• 2 cl sirupu Monin s příchutí bílé čokolády

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.