Mezi chuťově nejzajímavější čaje patří čaje pečené

Hlavní stránka » Aktuality » Mezi chuťově nejzajímavější čaje patří čaje pečené

Čaj může být zdrojem prospěšných látek, ovšem musí být správně připraven. Pomoci může inteligentní rychlovarná konvice Tefal.

Důležité jsou dva faktory. Doba, po kterou je čaj louhován a teplota vody. Právě teplota, kterou čaj přeléváme, je zásadní. Každý druh čaje totiž vyžaduje specifické stupně. Milovníci černých čajů, by měli zalévat vodou s 95°C. Bylinné a ovocné čaje potřebují teplotu okolo 90°C a čaje zelené od 60 do 80°C. Pokud správnou teplotu nedodržíme, může nás nápoj překvapit hořkou chutí. Příliš vroucí voda zároveň zničí zdravé látky, které čaj obsahuje.

Inteligentní rychlovarná konvice Tefal EXPRESS CONTROL KI240D30 o objemu 1,7 litru tuto práci zcela ohlídá za vás. Disponuje nastavitelnou teplotou v sedmi volitelných stupních: 60°, 70°, 80°, 85°, 90°, 95° a var. Díky zabudované topné spirále a příkonu 2400 W je ohřívání vody velice rychlé a komfortní. Konvice navíc obsahuje funkci udržování teploty vody po dobu 60 minut, takže další šálek je vám ihned k dispozici. EXPRESS CONTROL je opatřená rotační základnou o 360°, sklápěcím uzamykatelným víkem a filtrem proti vápenatým usazeninám. Snadné ovládání zajistí digitální displej, který zůstává aktivní 30 minut a poté přichází do módu standby. Doporučená maloobchodní cena 1 999 Kč. Pokud si chcete čaj udělat ze svých oblíbených surovin, nechte se inspirovat takzvanými pečenými čaji.

Lahodný zimní pečený čaj
Potřebujete: 1 kg hrušek, 1 kg jablek, 3 pomeranče, 1 mandarinka, 2 hrsti šípků, 2 svitky skořice, 8 hřebíčků, 3 hvězdičky badyánu, 500 g krupicového cukru.
Jablka a hrušky omyjte a zbavte jádřince. Pomeranče omyjte pod teplou vodou a kůru nastrouhejte. Mandarinky zbavte slupky a nejlépe i pecek. Všechno zmíněné ovoce nakrájejte na kostičky. Dále omyjte šípky a odstopkujte. Předehřejte si troubu na 175 °C a připravte si hlubší plech nebo pekáč. Všechny ingredience vložte na plech a promíchejte s cukrem a kořením. Pečte doměkka asi 45 minut. Po vyndání z trouby rozlijte rosolovitou směs do sklenic, zavřete, postavte sklenici dnem vzhůru a nechte vychladnout.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.