NA PRODEJNÁCH TESCO PROBÍHÁ FESTIVAL VÍN Z JIŽNÍ I SEVERNÍ AMERIKY

Hlavní stránka » Aktuality » NA PRODEJNÁCH TESCO PROBÍHÁ FESTIVAL VÍN Z JIŽNÍ I SEVERNÍ AMERIKY

V tomto měsíci Tesco představuje svůj sortiment vín z amerického kontinentu. Typickými vinařskými zeměmi, které tento kontinent u nás proslavily, jsou především Chile, Argentina a Kalifornie.

Dostatek slunce a specifické podmínky, dané přítomností moře na jedné straně a vysokými horami na straně druhé, umožňuje dozrávání červených hroznů do vysoké cukernatosti, proto se zejména země jižní Ameriky proslavily svými červenými víny, například Chile nádhernými Merloty a Cabernet Sauvignony, Argentina zejména proslulým Malbecem. To ale neznamená, že by zde jiné odrůdy byly popelkami, vynikající jsou i zdejší Syrahy a skvělá jsou zde i bílá vína, reprezentovaná zejména odrůdami Sauvignon Blanc a Chardonnay, pro Argentinu je pak typický Torrontés.

Kalifornie je proslulá velkým počtem malých vinařství s víny špičkové kvality – v Kalifornii se vyprodukuje 90 % vín celé USA.

Kromě tradičních a notoricky známých značek uvádíme i mnoho novinek, vín vybraných a dovezených pouze pro zákazníky Tesco. Ze široké nabídky vybíráme:

Tarapacá Gran Reserva Blend Series No. 1

Chile
Červená chilská vína z oblasti Maipo dosahují kvalit francouzských bordeauxských vín za mnohem menší dobu zrání. Toto unikátní víno skládá poctu půdám, které daly vzniknout výjimečným vínům Tarapacá tím, že kombinuje esenci Cabernet Sauvignonu na poloze Piedmont a esenci Syrahu, vypěstovaného na poloze Mansel. Piedmontský vulkanický půdní typ vytváří vína s aromatem černého ovoce, příjemnými kyselinkami a jemnými tříslovinami. Poloha Mansel je umístěna více ve stínu s nižšími průměrnými teplotami, což poskytuje vína velmi tělnatá s aromatem černého ovoce a kořeněnými tóny. Kombinace obou složek vytváří víno velmi expresivní, vyrovnané, s dlouhou dochutí.
Toto unikátní víno je dovezeno na český trh pouze jednorázově v limitovaném množství a je k dostání exkluzivně v síti hypermarketů Tesco.
Běžná cena 349,90 Kč

Tarapacá Gran Reserva 140th Anniversary Red Blend

Dalším unikátem, který v CR zakoupíte exkluzivně v síti hypermarketů Tesco, je speciální jednorázová limitovaná edice vyrobená k 140. výročí založení vinařství Viňa Tarapaca a představuje červený blend, ve kterém se dovedně využívá kombinace odrůd Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon a Syrah. Hrozny pocházejí rovněž z Maipo Valley a jsou z ročníku 2012. Tohoto neuvěřitelně plného a silného vína (s obsahem alkoholu 15 %) bylo pro celý svět vyrobeno jednorázově pouhých 20 000 láhví!

Ročník 2012 byl chladný v době růstu révy, proto jsou červená vína tohoto ročníku silně barevná, ovocná s tóny černého ovoce, středně tříslovitá s výraznými taniny. Blend 140 je plný chutí a vůní, bohatý a dlouhý v ústech. Víno má tóny slupek černého ovoce, červeného pepře, mokrých kamenů, opékaného, chleba, marcipánu, černých třešní, divokých bobulí a vyzrálých švestek. Taniny jsou jemně strukturované a dávají vínu dlouhou dochuť. Víno může ležet více než 10 let, ale dá potěšení i při dřívějším otevření. K oslavě 140leté historie a poctě Gran reserv byl stvořen tento blend z nejlepších vín uložených ve140 nádobách pečlivě vybraných v roce výročí vzniku vinařství.
Běžná cena 499,90 Kč

Casillero del Diablo

Nejznámější a nejprodávanější řada největšího chilského vinařství Concha Y Toro. Proslulá zejména svými Cabernet Sauvignony, který vyhrávají i soutěže o nejlepší Cabernet Sauvignon světa. Tesco Vám tuto řadu nabízí v odrůdách Cabernet Sauvignon, Chardonnay a nově i Shiraz.
Běžná cena 199,90 Kč / 0.75 l, akční cena v listopadu 129,90 Kč

Primera Piedra

Nově vytvořená řada kvalitních chilských vín za skvělé ceny, k dostání výhradně v prodejnách Tesco.
Exkluzivní etikety a obrovský objem nákupu pro společnost Tesco přinášejí vynikající poměr kvality a ceny, tuto řadu nabízíme v odrůdách Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay a Sauvignon, přičemž Cabernet Sauvignon prodáváme i v třílitrovém bag-in-boxu.
Běžná cena 99,90 Kč / 0.75 l, akční cena v listopadu 79,90 Kč

Barefoot

Barefoot je opět speciálně pro Tesco vytvořená řada vín vyráběných největší kalifornskou vinařskou společností Ernest & Julio Gallo. Tradičně představuje optimální poměr kvality a ceny, v kontrastu s jednoduchou etiketou jsou dlouhá, plná, hutná vína, jaká plodí slunečná Kalifornie. Nabízíme v červených Cabernet Sauvignon, Merlot, typicky kalifornský White Zinfandel, Sauvignon Blanc a velmi oblíbený Pinot Grigio a aromatické Moscato.
Běžná cena 149,90 Kč / 0.75 l, akční cena v listopadu 109,90 Kč

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.