Nejsilnější muž světa Jiří Tkadlčík je novým ambasadorem Pivovaru Litovel

Hlavní stránka » Aktuality » Nejsilnější muž světa Jiří Tkadlčík je novým ambasadorem Pivovaru Litovel

Pivovar Litovel oslovil jako ambasadora piva Gustav nejznámějšího českého strongmana a zároveň nejsilnějšího muže světa Jiřího Tkadlčíka. Na počest Jiřího vítězství v soutěži World's Ultimate Strongman Championship u105kg připravil litovelský pivovar limitovanou edici multipacku piva Gustav 13°.

Pivo Litovel Gustav 13° poprvé uvařil už před sedmi lety současný sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký se svým týmem. Polotmavý nefiltrovaný speciál Gustav 13° zraje v ležáckém sklepě celých sto dní. Vyznačuje se příjemnou, déle doznívající hořkostí, chmelovým aroma a typickou jantarovou barvou, kterou mu dodává smíchání několika druhů sladů. Hustá bílá pěna a správný říz umocňují výsledný dojem. „13° pivo nese jméno slavného zápasníka Gustava Frištenského, který se před 110 lety oženil s dcerou prvního sládka našeho pivovaru Josefa Elledera. Do roku 1917 bydlel přímo ve správní budově pivovaru, poté se přestěhoval do nedaleké vilky. V Litovli strávil téměř padesát let života, a je proto neodmyslitelně spjat s litovelským pivem. Speciál Litovel Gustav je inspirován právě jeho osobností a silou,“ vysvětluje Petr Kostelecký.

Jiří, který má Frištenského jako svůj velký vzor od počátku své kariéry, je nositelem titulu Nejsilnější muž světa v kategorii do 105 kg. Jeho cesta ale nebyla vždy snadná – musel projevit odvahu a odhodlání už v dětství, kdy mu byla diagnostikována vážná nemoc. Přes všechny překážky se však stal nejvýznamnějším českým strongmanem a průkopníkem tohoto sportu u nás. Jiří svými výkony ohromuje sportovní příznivce na všech kontinentech. V rodném Přerově Chrám síly, unikátní posilovnu pro zájemce o silové sporty, kde také trénuje a je instruktorem.

Pivovar Litovel se také stal sponzorem soutěže mistrovství světa strongmanů World's Ultimate Strongman Championship u105kg, které se konalo tentokrát v ČR v Přerově. K oslavě vítězství Jiřího Tkadlčíka pak přichystal litovelský pivovar limitovanou edici multipacku piva Litovel Gustav 13°.

Gustav 13°

Polotmavý nefiltrovaný speciál Gustav 13° zraje v ležáckém sklepě celých sto dní. Milovníci zlatavého moku si ho oblíbili pro jeho příjemnou, déle doznívající hořkost, chmelové aroma a typickou jantarovou barvu, kterou mu dodává smíchání několika druhů sladů. Hustá bílá pěna a správný říz umocňují výsledný dojem. Nyní k dostání i v limitované edici multipacku 8× láhev 0,5l za doporučenou cenu 136 Kč.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.