PACTO NAVIO – když se kubánský rum potká s francouzským vínem

Hlavní stránka » Aktuality » PACTO NAVIO – když se kubánský rum potká s francouzským vínem

Představte si doby velkých mořeplavců, bělostný písek kubánských pláží a francouzské vinařské oblasti, kde dozrávají ty nejsladší hrozny vinné révy… Přidejte k tomu neúnavně žhnoucí slunce, jemnou chuť kvalitního rumu, odvahu v srdci a touhu po dobrodružství a získáte nový rum Pacto Navio od mezinárodního koncernu Pernod Ricard.

Pití pirátů, smetánky i obyčejných lidí se smyslem pro kvalitu a výjimečnou lahodnou chuť.

Rum Pacto Navio se pyšní jemnou polosladkou chutí! Sladkost do něho není přidávána sladidly ani cukry, ale je jí dosaženo díky tří měsíčnímu zrání v sudech po slavném francouzském víně Sauternes. Tento jedinečný rum tvoří směs až deseti bází rumů 10 – 12 let starých z jednoho lihovaru. Po celou dobu přípravy a doby zrání na něho bedlivě dohlíží Maestros Roneros, profesionálové v oboru, kteří místní rum vyrábí pomocí tradičních kubánských metod.

Chutná jako…

Mahagonová barva se zářivým jantarovým odleskem rumu Pacto Navio voní po sušeném ovoci s nádechem květin. První chuť připomíná vanilku, která se následně rozvine v komplexní výbuch skořice, citrusů a koření. V závěru intenzivní chuť ustoupí do pozadí, aby ji mohly vystřídat pikantní sladké tóny po francouzském víně a sušeném ovoci, načež nenápadně odezní.

Vznikl, když…

Rum Pacto Navio vznikl v dobách, kdy se obchodníci plavili na svých lodích přes Atlantik, aby do Nového světa přivezli ty nejjemnější vína. Na zpáteční cestě byly v Havaně sudy od vín naplněny tím nejkvalitnějším rumem, a tak se do Evropy dostala temná chuť se sladkým duchem. Rum vynikal vůní a bohatou chutí, kterou měly na svědomí barely nasáklé vínem a dostatečně dlouhá doba na lodích, během níž se chuť i aroma mohly plně rozvinout. Jak to tak ale bývá, v nejlepším zasáhne moc shůry. V době, kdy obchod jen vzkvétal vypukla válka a Havana, šperk španělské koruny, byla odříznuta od svých milovaných vín. Zlomový okamžik přišel v roce 1815, kdy spolu Francie a Španělsko uzavřely námořní mírovou dohodu, která znamenala průlom při otevření globálního námořního trhu, migraci a distribuci kubánského rumu. A právě po této dohodě získal své jméno tento jedinečný rum – Pacto Navio!

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.