Představení produktů italského regionu Friuli Venecia Giulia

Hlavní stránka » Aktuality » Představení produktů italského regionu Friuli Venecia Giulia

Včera se na Velvyslanectví Italské republiky v Praze, se konala prezentace italských delikátních produktů pod vedením šéfkuchaře Davide Colferaie.

Tento významný italský šéfkuchař, který je jedním z gastronomických reprezentantů severního italského regionu, 24.10.2017 na Velvyslanectví v Nerudově ulici servíroval delikátní šunky, salámy, různé druhy kvalitních sýrů, kandovaného i sušeného ovoce a dalších lokálních surovin. Díky tomu, že již v mladém věku se pohyboval v kuchyních založených převážně na krajových tradicích oblastí Benátsko a Frulánsko Julské Benátsko, je tím pravým, kdo pro dovozce a média má tyto delikatesy představit. Navíc, od letošního roku je Davide Colferai hlavním ambasadorem produktů konsorcia SINCERO a executive chef pro eventy tohoto řetězce v Itálii i v zahraničí.

Produkty, které SINCERO nabízí, jsou vyráběny dle tradic konkrétních regionů, což má naznačovat i samotné logo konsorcia – rostlina Silenka nadmutá.

Oblast Friuli Venecia Giulia se může pochlubit rozmanitostí krajiny, zajímavým mikroklimatem a samozřejmě také uměleckým dědictvím. Oblast od Julských výšiin až po pláže v Lignano Sabbiadoro a Grado, důležité města Udine a Trieste se svou historií. Strategická pozice učinila z této oblasti místo, kde se setkávají různé tradice a zvyky. A vzniká jedinečnost, zvědavost a zároveň rozjímavost. Důraz je zde kladený na kvalitu, což se daří i díky rovnováze mezi zkušeností, technikou a inovací. Produkty SINCERO nesou i proto mnoho evropsky uznávaných značek kvality, jako Doc, Igt, Dop, Igp atd. Samozřejmě není možné opomenout také certifikáty biologických výrobků, bezpelkových a vegetariánských produktů.

I díky společnostem, které SINCERO tvoří, je na vysoké úrovni pokud jde o ochranu životního prostředí. Řídí se principy ekologické a integrované produkce, upřednostňování přírodních technik ošetření plodin, s minimálním použitím chemických látek.

red.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.