PRIMÁTOR úspěšný v Českých Budějovicích

Hlavní stránka » Aktuality » PRIMÁTOR úspěšný v Českých Budějovicích

Náchodský pivovar PRIMÁTOR, a.s. si z 29. ročníku Mezinárodního pivního festivalu v Českých Budějovicích, který se konal od 11. do 16. února, přivezl tři ocenění - tři pivní pečetě. Tu nejcennější, zlatou, získalo v kategorii kvasnicové pivo PRIMÁTOR 11 % kvasnicový.

„V kategorii světlý ležák pak byla naše jedenáctka stříbrná. Považuji to za obrovský úspěch, protože toto je jedna z královských kategorií. Porota posuzovala celkem 49 vzorků,“ uvedl sládek a ředitel pivovaru Petr Kaluža.

Třetí úspěch zaznamenal náchodský pivovar v kategorii pšeničné pivo za PRIMÁTOR Weizen, který si z Českých Budějovic odvezl bronzovou pivní pečeť. Hodnoceno bylo celkem 32 vzorků.

„Český ležák u nás umí uvařit všechny pivovary. Uspět v této konkurenci je proto těžké a pro nás velmi důležité. Zisk medaile je o to cennější, že piva hodnotí sami sládci. A když čeští sládkové řeknou, že naše, tedy náchodské, pivo z tanku je nejlepší, tak je to obrovská pocta,“ ohodnotil úspěch v soutěži ředitel Petr Kaluža.

Soutěže o prestižní Zlaté pivní pečetě se letos zúčastnilo 245 pivovarů z 20 zemí. Síly poměřily v 33 pivních kategoriích. Za dohledu renomovaných certifikačních autorit soutěžilo přes 1205 vzorků piv.

Historie prestižního Mezinárodního pivního festivalu České Budějovice se váže už k počátku 90. let, kdy se v roce 1991 uskutečnily v Táboře první Slavnosti piva. Původní čtyři hodnocené kategorie se v roce 2001 rozšířily na devět, v roce 2006 se už degustovalo ve 14 kategoriích, letos ve třiatřiceti. Stoupal i počet zúčastněných pivovarů. Z počátečních šesti v roce 1991 až k dnešním 245.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.