Proměna české kávové kultury, nové trendy & vánoční tip

Hlavní stránka » Aktuality » Proměna české kávové kultury, nové trendy & vánoční tip

Segafredo Zanetti CR oslaví příští rok 25 let na českém trhu, během kterých se naše kávová kultura proměnila k nepoznání.

V 90. letech se jako jedni z prvních pokusili naučit národ „turecké kávy“ pít italské espresso. Od té doby zaplnili svou kávou nespočet gastronomických provozů, otevřeli několik kaváren Segafredo Espresso a začali provozovat Školu kávy s kurzy pro profesionální baristy, studenty i širokou veřejnost. Segafredo Zanetti CR oslaví příští rok 25 let na českém trhu, během kterých se naše kávová kultura proměnila k nepoznání. Jak se italskému průkopníkovi na českém trhu kávy daří dnes?

Segafredo, původně rodinná italská firma, která se díky obchodnímu umu Massima Zanettiho rozšířila daleko za hranice Itálie a vypracovala se mezi nejvýznamnější světové producenty a distributory kávy, se i na českém trhu rychle stala mezi distributory italské kávy pro restaurace, kavárny a hotely jedničkou. Netrvalo dlouho a Segafredo bylo k nalezení i na pultech obchodních řetězců. Společně s trendem rozšíření domácích kávovarů si ho tak milovníci italského espressa mohli začít vychutnávat i v pohodlí domova.
Preference v chuti i způsobu přípravy kávy se různí nejen mezi jednotlivými konzumenty, ale ovlivňují je i trendy dané doby. A protože Segafredo s dobou drželo krok, postupně rozšiřovalo svůj sortiment o nové druhy kávy a kávové speciality. Dnes tak nabízí kávu zrnkovou, mletou i kapslovou (kompatibilní s kávovary DolceGusto) pro domácí užití, především však několik druhů prémiové kávy pro profesionální gastronomické provozy.
V posledních letech klade Segafredo důraz na rozvoj společensky odpovědného a ekologického zemědělství. Výsledkem jsou kávy s certifikáty Bio, Fairtrade a Rainforest. Nejnovější z řady certifikovaných káv je BIO káva Segafredo Organic, směs zrn Arabiky a Robusty, která jsou pěstována v té nejvyšší bio kvalitě v Mexiku, Peru a Ugandě, určená pro segment HOREKA. Pro retail jsou to pak kávy Selezione Organica a Selezione Arabica, které vstoupily na trh v tomto roce.
Významný podíl na utváření české kávové kultury má Segafredo Zanetti CR nejen díky distribuci své kávy do restaurací, kaváren a domácností, ale i díky své aktivitě na poli vzdělávání. Od roku 2006 v ČR provozuje Segafredo Školu kávy, ve které pořádá kurzy nejen pro profesionální baristy, studenty v oboru gastronomie a hotelnictví, ale i pro širokou veřejnost. Ve škole kávy Segafredo je možné uspořádat firemní teambulding pro kávové nadšence i speciální školení pro zaměstnance gastro podniků.

TIP: Odměňte své zaměstnance kurzem Barista Professional ve škole kávy Segafredo

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.