Rumový klenot z Peru: Millonario

Hlavní stránka » Aktuality » Rumový klenot z Peru: Millonario

Značku Ron Millonario založil v roce 2006 Fabio Rossi, zakladatel nezávislé řady rumů Rum Nation. Inspirací mu byl objev, který učinil o dva roky dříve na severu Peru: malá destilerie se stoletou historií zpracovávání cukrové třtiny. Rum Millonario 10 Aniversario Reserva vznikl u příležitosti desátého výročí založení značky.

Z rumů značky Millonario se záhy stalo synonymum pro rumy jemné natolik, aby si je zamilovali nejen občasní konzumenti rumů, ale také je milovali znalci rumů španělského typu, kteří vždy toužili po komplexním, hlubokém a podmanivě aromatickém rumu.

MILLONARIO 10 ANIVERSARIO RESERVA

Millonario 10 navrhl Fabio Rossi jako svěží, aromatickou, lehkou a přístupnou verzi nasládlého, plného, rozinkového chuťového profilu, který je spojen s rumy Millonario.

Jde o blend rumů různého stáří. Přibližně dvě třetiny tvoří rumy, které zrály 6 let v prvně plněných sudech, ve kterých byl předtím uložen bourbon z destilerie Heaven Hill v Kentucky. Vysoký podíl rumů ze sudů po bourbonu dodává lehký a svěží charakter, spolu s tóny vanilky, banánu a bílého ovoce.

Zbývající třetina blendu zrála po dobu 10 let jako druhé plnění španělských sudů po Oloroso sherry, které pochází z nejlepších vinařství španělské oblasti Jerez. Tyto sudy dodávají plnost, strukturu a komplexitu a ze své podstaty sušší a vinný charakter, s tóny hořké čokolády, sultánek, sušených švestek a meruněk. Sudy po sherry této kvality jsou vzácné a velmi drahé (až osm krát dražší než sudy po bourbonu). Pro Millonario jsou ovšem zásadní: pomáhají utvořit charakteristický chuťový profil.

Millonario 10 Aniversario Reserva je vhodný i pro servírování na ledu a použití v koktejlech. Svěží moderní balení korunuje skleněná zátka, kterou vyrobila česká Preciosa.

Dárkové balení rumu Millonario 10 Aniversario Reserva zakoupíte za 990 Kč. Nakupujte v karlínském obchodě Warehouse#1 nebo na www.warehouse1.cz

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.