Šampaňské Piper-Heidsieck sbírá zlaté medaile

Hlavní stránka » Aktuality » Šampaňské Piper-Heidsieck sbírá zlaté medaile

Značka Piper-Heidsieck získala v únoru 2019 v soutěži Mundus Vini tři zlaté medaile, tedy více než v loňském roce. Pokračuje tak ve zdokonalování kvality svých produktů a laťku nastavuje vysoko zejména se svými novými cuvée.

Medaile z Mundus Vini stvrzují její status nejvíce oceňovaného prodejce šampaňského vína 21. století. Zlatá ocenění získala champagne Piper-Heidsieck Essentiel Cuvée Réservée, Essentiel Blanc de Blancs a Vintage 2012.

Soutěž Mundus Vini založila před patnácti lety společnost Meininger Verlag a stala se z ní jedna z nejvýznamnějších vinařských soutěží v celosvětovém měřítku. Mezinárodní porota vysoké odbornosti, v níž zasedají enologové, producenti vína, profesionální obchodníci s vínem, špičkoví sommeliéři a novináři z oboru, hodnotí vína, šumivá vína a alkoholizovaná vína ve slepých ochutnávkách.

Všichni porotci jsou osobnosti vinařského odvětví. Jejich know-how i odborné znalosti ohledně vína pomohly vybudovat tuto soutěž a přispěly k tomu, aby se stala celosvětově proslulou. Vína jsou při ochutnávkách seřazena podle kategorie produktu, původu, kvality a chuti a hodnotí se podle stobodového žebříčku Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV), který uznává také Mezinárodní unie enologů (UIOE).

Šampaňské Piper-Heidsieck zakoupíte na webu www.1er.cz.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.