Skotské hry na zámku Sychrov

Hlavní stránka » Aktuality » Skotské hry na zámku Sychrov

Již po šestnácté ve dnech 19. a 20. srpna 2016 ovládnou Skoti státní zámek Sychrov.

Program her nabídne hudební skupiny hrající tzv. keltskou hudbu a taneční soubory s ukázkou tradičních skotských tanců. Součástí Skotských her Sychrov bude také 6. ročník whisky slavností, na nichž se návštěvníci s tímto nápojem blíže seznámí. Zpestřením letošního ročníku bude pokus o zápis do české knihy rekordů. Organizátorem akce je Václav Rout, whisky ambasador, skotský dudák a majitel legendárního whisky klubu Whisky&Kilt. Skotské hry stejně jako např. tartan, kilt, skotské dudy a whisky patří ke kulturnímu dědictví Skotska. Skotské hry Sychrov se navíc řadí mezi jedny z největších skotských her v Evropě za účasti šesti až sedmi tisíc návštěvníků. „Návštěvníci se mohou těšit na domácí i zahraniční kapely hrající keltskou hudbu, ukázky tradičních tanců a oblíbené těžkoatletické soutěže. Stejně jako dudy patří ke Skotsku i whisky, a proto budou i letos součástí programu velice oblíbené whisky slavnosti,“ uvedl organizátor akce a whisky ambasador
společnosti Rémy Cointreau Václav Rout. Program pátečního dne s podtitulem „Skotské tance pro všechny“ je určen pro každého, kdo se chce bavit a tančit. Od 20.00 za doprovodu reprodukované ceilidh hudby zájemcům skotské tance předvedou a posléze i naučí členové tanečních skupin Caledonian Club, Jizerský bodlák a Sillmarion.

Vstup na páteční akci je pro veřejnost zdarma. Sobotní program, který startuje v 10.00 hodin, slibuje návštěvníkům i účastníkům pestrý program plný keltské hudby, skotských tanců, historických ukázek (keltská vesnička a skotský tábor s ukázkami denního života a řemesel), tradičních těžkoatletických sportovních aktivit jako je hod kládou či skotským kladivem do dálky či vrh kamenem (kvalifikace soutěží se může každý návštěvník i zúčastnit a poměřit tak síly se závodníky jak z České republiky, tak i zahraničí). Zpestřením sobotního programu bude pokus o zápis do knihy rekordů za nejvíce mužů v kiltu či kostkované suknici v jeden okamžik na jednom místě. Po loňském velkém úspěchu se i letos součástí her stane ukázka tradičního skotského sportu – golfu, která bude rozšířena o páteční golfový turnaj na překrásném golfovém hřišti Ypsilonka v Liberci. Zajímavostí je, že hráči mužského pohlaví musí celý turnaj odehrát v tradičním skotském kiltu. Celou sobotu si pak budou návštěvníci moci pod vedením profesionálního trénéra vyzkoušet odpal, nechat se zasvětit do pravidel této hry, případně si zasoutěžit o ceny za nejpřesnější odpal na 50 metrů. Součástí ukázky golfu bude též exhibice, v níž si zasoutěží golfista s lukostřelcem-kdo přesněji trefí cíl na zemi ve vzdálenosti 100 metrů. Nenechte si ujít tuto zcela unikátní ukázku. Samozřejmou součástí her jsou též whisky slavnosti. Letošní šestnáctý ročník nabídne nejen základní řady jednotlivých distributorů, ale i whisky ze zrušených palíren či whisky starších ročníků. Perličkou bude například whisky z palírny Glenfiddich, která bude kdostání ve verzi 12 let, 14 let, 15 let, 18 let, 21 let a 26 let. Hlavním partnerem Skotských her Sychrov je whisky Glenfiddich.

Na taneční scéně se budou moci po celý den zájemci zapojit do výuky skotských tanců pod vedením zkušených tanečníků ze skupin Caledonian Club, Sillmarion a Jizerský bodlák. V areálu zámecké zahrady také proběhne již 9. tradiční setkání majitelů britských autoveteránů, kteří v minulých letech přijeli ukázat takové lahůdky, jako jsou autoveteráni značek Rolls-Royce, Jaguar, Lagond a apod.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.