Skvělý letní koktejl v Praze i mimo ní

Hlavní stránka » Aktuality » Skvělý letní koktejl v Praze i mimo ní

Hradec Králové? Český Krumlov? Brno? Praha? Kam na dobrý letní koktejl? V aktuálním tištěném vydání Beverage & Gastronomy naleznete pět barmanů (plus Sandra Šalátová a její vítězný Old Fashioned z Chivas Masters), kteří pro nás napsali typy na letní koktejly 2017. Zde jsou další z nich, rozmístěný různě po republice. Ať víte, kam zajít na skvělý drink ;-)

Otázka: Jak moc se vám změní menu na léto? Čím se letos v létě u koktejlů inspirujete? Na co se můžou hosté těšit?

Honza Melzer – X-treme Bar, Hradec Králové

Naše menu prochází komletní inovací každý půl rok. Takže letní menu je zbrusu nové a navíc ho doplňujeme o speciální nabídkovou kartu letních cocktailů. Letošní léto jsme se inspirovali mým oblíbeným ledovým ibiškovým čajem, ze kterého jsme sestavili dva twisty, v nichž hlavní roli hraje ibišek. První z nich je Hibiscus Old Fasioned , který obsahuje vodku infuzovanou ibiškovými květy, Lillet Blanc a Island Fruit Bitter. Výsledkem je lehký sladko kyselý cocktail. Druhým je Hibiscus Lavender Fizz, který obsahuje gin, fresh citronovou šťávu, domácí levandulový sirup, orange bitter a perlivý ibiškový čaj. V tomto případě je výsledek kyselý a lehce sladký kořeněný díky levanduli.

Jan Lukas – Apotheka Cocktail Bar, Český Krumlov

Naše stálé menu se nezmění až na pár drinků. Máme, ale nové sezónní menu, které obsahuje 4 alkoholické a 1 nealkoholický koktejl. Pro nás je letní sezóna dosti náročná a proto jsme se rozhodli inspirovat se tématem „simplicity". Všechny koktejly jsou stavěny tak aby nebyly náročné na přípravu a mohli jsme nabídnout v co nejkratším čase perfektní kvalitu koktejlů všem našim hostům.
Lidi se můžou těšit na lehké letní koktejly všech druhů. Připravili jsme koktejly na whisky, rumu, vodce, tequille tak, aby si každý host mohl vybrat, co mu vyhovuje a odnesl si od nás neobyčejný zážitek. Například Green Rose je inspirovaný pětilistou růží, která je symbolem Českého Krumlova. Samozřejmě nezapomínáme i na řidiče a proto v letním menu máme osvěžující levandulový drink s názvem Princess Bath.
Pod koktejly jsou podepsáni barmani: Lukáš Čevora, Jan Lukas, Patrik Weis a Lukáš Konečný.

Miloš Danihelka – L´Fleur bar, Praha

U nás je to každý rok ve finále stejné… Přes letní sezonu využíváme dostatku sezonního ovoce, bylinek i zeleniny v parádní kvalitě a i za rozumný peníz… Prostě cestou do práce ochutnáš třeba super borůvky, tak je koupíš a v baru s nimi něco zajímavého vymyslíš… Myslím si, že svěží drinky z čerstvých surovin jsou letním trendem po řadu let a jen tak něco je nepřekoná.
V létě se nám prostě osvěžující, dokonale vychlazené nápoje konzumují daleko lépe, než v zimně.
K letním trendům bych určitě zařadil i méně-alkoholické nápoje, postavené na vínech, aperitivech, vermutech, fortifikovaných vínech a samozřejmě vínech šumivých.

Rudolf Forman – Bar, který neexistuje, Brno

Nové menu chceme vypustit zhruba v polovině léta, a podle toho budou taky drinky v něm obsažené vypadat. Neznamená to však, že naši hosté mají očekávat pouze Fizzy, Cobblery a variace na Daiquiri. Menu jsme se snažili vyvážit twisty na slavné drinky Martini, Manhattan a Negroni. Vše samozřejmě laděné do lehčího letního stylu, který snad nejednoho příchozího mile překvapí. Cítíme, že tohle léto by mohl být v kurzu rum, konkrétně agricole. Proto jeden z drinků stavíme na tomto typu rumu v kombinaci s řasou nori, solí, limetou a kopřivovým vínem. Dále jsme se zaměřili na práci s čerstvými sezónními surovinami vyskytujícími se kolem nás. Upravujeme je následně do různých podob, ať už jde o infuze, sladidla či další produkty.

Z konkrétních koktejlů rád zmíním například právě Martini, kde kromě ginu Opihr hraje prim suchý vermut s paprikou a kurkumou. Dále třeba Manhattan na bázi bourbonu Elijah Craig s šafránovým vermutem a kmínkou infuzovanou moruší nebo skvěle osvěžující drink na koňaku, cordialu ze schizandry a španělské Cavě. Drinků bude dohromady kolem dvacítky a myslím si, že každý z nich si najde své příznivce.

Red.
Foto: Archiv barů a barmanů

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.