Skvělý úspěch našich vinařů v Hong Kongu

Hlavní stránka » Aktuality » Skvělý úspěch našich vinařů v Hong Kongu

Na 9. ročníku soutěže Hong Kong International Wine & Spirit Competition uspělo 18 moravských a českých vín.

Největší úspěch sklidil Ryzlink rýnský 2008, pozdní sběr z vinařství Marcus, který získal zlatou medaili a zároveň jedno z hlavních ocenění („Trophy“) za nejlepší víno východní Evropy. Účast vín z České republiky finančně podpořil Vinařský fond.
V konkurenci vín z celého světa moravští a čeští vinaři získali 1 zlatou, 5 stříbrných a 12 bronzových medailí. Velmi se dařilo našim šumivým vínům Bohemia Sekt s.r.o, která získala 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. Dále také odrůdám jako je Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský, které získaly 7 medailí (1 zlatou, 3 stříbrné a 3 bronzové).

„Asie již dávno není z hlediska vinařství jen exotickou destinací. Jak roste životní úroveň místních obyvatel, kteří začínají mohutně nakupovat západní zboží, tak roste atraktivita asijských zemí také z obchodního hlediska. Stejně tak vzniklo v Asii několik prestižních soutěží vín, které se řadí ke k nejlepší světové úrovni,“ komentoval další pozitivní rozměr úspěchu na Hong Kong International Wine & Spirit Competition Ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra, které účast našich vín organizačně zajišťovalo.

Tento 9. ročník prestižní soutěže probíhal pod záštitou nejvlivnějších osob z asijského a mezinárodního vinařského průmyslu. Členy odborné poroty byli 4 Masters of Wine z Japonska, Singapuru, Indie a Hong Kongu a další odborníci z řad someliérů, dovozců, kritiků a novinářů.

Více o soutěži: http://www.hkiwsc.com/home

Více o moravských a českých vínech na: www.wineofczechrepublic.cz.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.