Staroměstské náměstí opět ožije Mattoni Koktejl Festivalem!

Hlavní stránka » Aktuality » Staroměstské náměstí opět ožije Mattoni Koktejl Festivalem!

V sobotu 8. června propukne již po deváté na pražském Staroměstském náměstí mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink (MGD). Česko bude reprezentovat vítěz národního kola Jan Šebek.

Stejně jako v minulých letech proběhne mistrovství v rámci Mattoni Koktejl festivalu (MKF), na němž vystoupí české a slovenské hudební hvězdy. Vstup na festival je tradičně zdarma.

Program začíná ve 14:15 a své soutěžní koktejly umíchají barmani z 20 zemí. Mistr světa obdrží finanční odměnu v hodnotě 10 000 dolarů. „V hodnocení soutěžících klademe stále větší důraz na nízkou kalorickou hodnotu surovin, což barmany nutí například k omezení používání sladkých sirupů. Zároveň dbáme na to, aby použité suroviny byly dostupné na evropském trhu a nebyly to podomácku vyrobené kombinace. Sledujeme tím snadnou dostupnost a zároveň realizovatelnost prezentovaných receptur. Současně s tím ale hodnotíme atraktivnost vzhledu, chuťovou harmonii a inovaci každého koktejlu,“ přibližuje hodnocení poroty Miroslav Černík, ředitel České barmanské Asociace.

Českou republiku letos reprezentuje Jan Šebek, který bude míchat svůj vítězný koktejl národního kola „Birdie“, inspirovaný jarním návratem ptactva z exotických krajin do Česka. Tomu přizpůsobil nejen použité suroviny, ale také tvar sklenice, v níž se nápoj podává.

MGD se divákům letos poprvé přiblíží také možností ochutnat všechny soutěžní koktejly namíchané přímo od barmanů. „Letošní velkou novinkou z perspektivy diváka bude možnost soutěžní koktejly nejen vidět, ale také ochutnat. Prostor poblíž hlavního pódia totiž zaplní bary, za nimiž budou reprezentanti jednotlivých zemí míchat a nabízet své soutěžní koktejly. “ upřesňuje Miroslav Černík.

Návštěvníci Mattoni Koktejl festivalu oslaví také Světový den nealkoholických koktejlů. Barmanskou show budou tradičně doprovázet populární interpreti – Monkey Business, Mikolas Josef, Katarína Knechtová, Tomáš Klus a Bára Poláková. Celý festival zakončí ve 21:00 hudební vystoupení zpěváka Davida Kollera. Nebude chybět ani barmanská flair show Václava Abrahama a Martina Vogeltanze. Celým festivalem bude provázet moderátor Libor Bouček.

Barmanská soutěž v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand se již po deváté koná pod záštitou Mezinárodní barmanské asociace (IBA). Přírodní minerální voda Mattoni se díky svým vlastnostem a vyváženému složení stala oficiální vodou IBA. Je skvělým základem koktejlů, ve kterých nese a maximálně rozvíjí jejich chutě.

Pro inspiraci – vítězný koktejl Jana Šebka na národním kole MGD 2019

Birdie

Ingredience:

• Mattoni Grand perlivá 10 cl
• Šťáva z acai 1 cl
• Šťáva z yuzu 0,5 cl
• Vinný mošt 3 cl
• Bezinkový cordial 2 cl
Ozdoba: kopr, květiny, malinový práce

Postup přípravy: Do shakeru nalijeme šťávy z yuzu a acai, bezinkový cordial a vinný mošt. Zalijeme Mattoni perlivou a promícháme barovou lžící. Směs nalijeme do sklenice, přidáme brčko obalené v malinovém prachu a ozdobíme koprem a květinami.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.