Světové finále Beefeater MIXLDN7 má svého vítěze

Hlavní stránka » Aktuality » Světové finále Beefeater MIXLDN7 má svého vítěze

Maxim Schulte z The Ritz-Carlton Macau Bar & Lounge svým vítězstvím získal možnost spolupracovat s Beefeater Master Distillerem Desmondem Paynem MBE a s jeho pomocí vytvořit svoji vlastní limitovanou edici ginu Beefeater.

Barman z Hong Kongu a Macau byl ginem Beefeater, jež je nejvíce oceňovaným London Dry ginem na světe, korunován vítězem globálním ginové koktejlové soutěže BEEFEATER MIXLDN 7 na jejím finale v Londýně.

Maxim získal vítězný titul po velmi náročném klání, kdy bojoval ve čtyřech výzvách proti dalším třiceti finálovým hráčům z celého světa. Maximův koktejl “Stack of Fortune”, který kombinuje Beefeater 24 s květem hořkého pomeranče, čerstvou mátou a likérem z bílého kakaa, byl vyhlášen jako nejlepší v noci 8. února 2018 na grand finále, které se konalo v Bike Shed v Shoreditch v Londýně.

Finálové koktejly byly hodnoceny odbornou porotou, mezi kterou byli přítomni editor Simon Difford, Ryan Chetiyawardana z Dandelyan, Doug McMaster z CUB, Alessandro Palazzi z Dukes, Sumaiyah Connolly, Beefeater Global Brand Ambassador a Desmond Payne MBE, Beefeater Master Distiller. Maxim kromě chuti drinku zvláště zapůsobil na porotce svým vkusem a houževnatostí.

Maxim bude mít nyní příležitost spolupracovat s ginovým guru Desmonem Paynem, rozšířit si tak svůj talent a vytvořit si svůj vlastní gin. Jakožto host “The Home of Gin” si projde kouzlem výroby ginu, od výběru jalovcových bobulí až po samotnou destilaci. Jedná se o opravdu vzácnou příležitost pracovat s ikonou jako je právě Desmond Payne, který letos oslavil 50 let v ginovém průmyslu. Maxim si poté svou limitovanou edici odveze do svého baru a stejně tak bude tato limitovaná edice k dispozici v Beefeater Distillery v Kenningtonu pro návštěvníky z celého světa.

Maxim poznamenal: "Být jmenován globálním šampionem Beefeater MIXLDN je skutečnou ctí a rozhodně vrcholem mé kariéry. Každý barman chce ukázat to nejlepší co umí, pokud jde o výrobu koktejlů a jejich celkovou podobu a BEEFEATER MIXLDN mi toto opravdu dovolil. Můj drink “Stack of Fortune” byl inspirován reputací Macau jako asijského Las Vegas a určitě mi přinesl štěstí. Mám už několik nápadů na výrobu vlastního ginu a těším se, že se budu moci mnohé naučit od legendy jako je Desmond Payne.”

Desmond Payne, Beefeater Master Distiller řekl: „Letošní zkušenost v soutěži BEEFEATER MIXLDN mě velice zaujala. Dnešní kreativita mezi barmany je neuvěřitelná, každý koktejl má vlastní příběh – je vidět, že se otevírá "Nová zlatá éra“ koktejlů. Toto vše napomáhá našemu řemeslu, posouvá výrobu koktejlů vpřed a díky tomu je povolání barmanů viděno v novém světle. Gratuluji Maximovi za to, že je v čele tohoto vývoje, který podporuji již 50 let. Nasadil velmi vysokou laťku pro další ročník této soutěže. "

Koktejl “Stack of Fortune”
Složení
45 ml Beefeater 24
15 ml čerstvá limetová šťáva
15 ml krém z bílého kakaa
15 ml domácího sherbet z květu hořkého pomeranče
2 kapky Orange bitters
čerstvá máta
ochucená soda

Postup:
Do vysoké sklenice nadávkujte všechny ingredience kromě sody a dosypte drceným ledem. Promíchávejte pomocí Swizzle stick dokud není slenice chladná. Přidejte drcený led a ozdobte a dolijte ochucenou sodou.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.