Up Česká republika představuje novou elektronickou stravenku

Hlavní stránka » Aktuality » Up Česká republika představuje novou elektronickou stravenku

Společnost Up Česká republika spouští v březnu estravenku – moderní čipovou kartu určenou k úhradě stravování a nákupu potravin. Ta přináší výrazné zjednodušení užívání a zpřehlednění administrace stravenek pro zaměstnavatele, zaměstnance i restauratéry.

Stravenky jsou dle průzkumu společnosti Up Česká republika (dříve Le Chèque Déjeuner) dlouhodobě nejoblíbenějším firemním benefitem pro 93 procent českých zaměstnanců. Nejčastěji ve formě papírových poukázek, ty jsou však v současné době postupně nahrazovány administrativně nenáročným, ekologickým a bezpečným řešením – čipovými kartami.

Estravenka od společnosti Up Česká republika se na tuzemském trhu objevila ve zkušebním provozu od konce roku 2017, od března pak již oficiálně pro všechny zákazníky. „Jedná se o výrazné zjednodušení celého administrativního procesu zajištění stravenek. S estravenkou lze platit bezkontaktně i na terminálech v restauracích a dalších zařízeních, ve vývoji je také mobilní platforma s možností autorizace platby prostřednictvím smartphonu uživatele nebo propojení s docházkovým a bezpečnostním systémem klienta,“ objasňuje generální ředitel společnosti Up Česká republika Jiří Kráčmar. „Zaměstnavatel jednorázově objedná karty s platností tři roky, a odpadne mu tak starost s tříděním, skladováním a vydáváním poukázek, které byl nucen provádět každý měsíc,“ dodává. Další nespornou výhodou estravenky pro zaměstnance je přehled o zůstatku na kartě i transakcích prostřednictvím on-line uživatelského účtu. Oproti klasickým stravenkám uživatel také nemusí řešit výši hodnoty jednotlivých poukázek.

Významné zjednodušení představuje estravenka také pro restaurace a další partnery. Není nutné stravenky sbírat, počítat a zasílat k proplacení, ke dni uzavření elektronického výpisu systém automaticky vyplatí peníze a doručí fakturu. Významnou výhodou oproti jiným vydavatelům jsou nulové transakční poplatky v případě platby estravenkou Up.

Estravenku od firmy Up přijímají například v řetězcích Tesco, Albert a COOP, držitelům je k dispozici přibližně 7 000 smluvních provozoven a další přibývají i na základě potřeb jednotlivých klientů.

Společnost Up je na českém trhu od roku 1995, do roku 2015 byla známa jako Le Chèque Déjeuner. Působí v 18 zemích celého světa, služby ve formě nefinančních benefitů poskytuje pro více než 300 000 firem.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.