Vychází již čtvrté vydání Knihy kaváren

Hlavní stránka » Aktuality » Vychází již čtvrté vydání Knihy kaváren

Spolek Coffee Embassy, jehož hlavním cílem je rozvoj a propagace kávové kultury v ČR, vydává u příležitosti Mezinárodního dne kávy a 5. ročníku Prague Coffee Festivalu již čtvrté vydání Knihy kaváren.

Ta kromě komplexního představení 43 podniků z celé České republiky obsahuje také poukaz na jeden kávový nápoj v každé prezentované kavárně zdarma. V prodeji bude od 1. října na webu coffee-embassy.org za 350 Kč včetně DPH a následně také na Prague Coffee Festivalu 2016 a ve vybraných kavárnách.

Kniha kaváren zavádí své majitele na 43. rozličných míst provoněných kávou z celé České republiky nejen na papíře, ale také přímo vybízí k jejich návštěvě. Koupí této knihy totiž člověk získává v každé z prezentovaných kaváren jeden kávový nápoj zdarma. I z tohoto důvodu se kniha v posledních letech stala oblíbeným dárkem pro všechny milovníky kávy a kaváren a byla vyprodána během několika měsíců od uvedení do prodeje. Nejpočetněji zastoupeny jsou kavárny v Praze (19 kaváren), Brně (3 kavárny) a Ostravě (3 kavárny). Celkem se kniha věnuje kavárnám z 21 měst České republiky.

Daniel Kolský, zakladatel Prague Coffee Festivalu, k této příležitosti uvedl: „Za posledních deset let vzniklo v České republice pozoruhodné množství lokálních pražíren i kaváren zaměřených na výběrovou kávu, což představuje značný kvalitativní posun. Je skvělé tuto zásadní změnu sledovat, a to především na regionální úrovni. Věřím a těším se, že tento trend bude v následujících letech pokračovat“.

Celé řada z těchto kaváren se 22. – 23. října 2016 zároveň také aktivně účastní Prague Coffee Festivalu, který se stal místem setkání všech milovníků kávy i těch, kteří se o kávu teprve začínají zajímat. Kromě výborné kávy letos návštěvníkům nabízí také příležitost potkat s kávovými farmáři z Brazílie a Nikaragui, zahraničními experty věnujícími se pražení, mletí nebo kvalitě vody a dalšími osobnosti pohybujícími se v kávovém byznysu. V rámci programu proběhnou také workshopy, profesionální degustace kávy z místních i zahraničních pražíren (tzv. cuppingy) a doprovodný program.

V letošním roce se navíc vydavatelé knihy spolu s organizátory festivalu rozhodli uspořádat soutěž, která ocení první tři, kterým se podaří navštívit všech 43 uvedených podniků. „Chceme motivovat všechny soutěživé milovníky kávy a zároveň tak podpořit objevování nových kaváren nejen v Praze, ale především v regionech. Pro výherce jsou připravené skvělé výhry, jako je den v pražírně výběrové kávy a několik věcných cen,“ dodal Kolský. Soutěž bude zveřejněna 1. října 2016 na webu coffeefest.cz a na facebookové stránce Prague Coffee Festivalu.

Kniha kaváren vychází u příležitosti Mezinárodního dne kávy, který připadá na sobotu 1. října, a pátého ročníku Prague Coffee Festivalu, který se uskuteční 22. – 23. října v Kafkově domě v Praze. Mezinárodní den kávy je celosvětová oslava kávy na cestě z farem až do místních obchodů a kaváren, které se účastní více než 77 členských zemí sdružených v Mezinárodní organizaci pro kávu (International Coffee Organization). Smyslem je především připomenutí a oslava všech pěstitelů kávy a jejich rodin, díky kterým si můžeme vychutnávat kvalitní kávu.

O organizaci Coffee Embassy:
Knihu kaváren vydává a Prague Coffe Festival pořádá spolek Coffee Embassy z.s., který si klade za hlavní cíl propagaci kávové kultury a seznamování široké veřejnosti s tématy týkajícími se kávy, pěstitelů, zpracovatelů a nových trendů v tomto oboru. Prague Coffee Festival vznikl v roce 2012 v týmu pražírny mamacoffee s myšlenkou podpořit kávovou kulturu a umožnit setkání všech, které káva zajímá, ať již jde o profesionální baristy, kavárníky, ty, kteří s kávou teprve začínají, i ty, kteří se s kávou již seznámili, ale chtějí se o ní dozvídat čím dál tím více. Původní aktivitu mamacoffee postupně plně převzal nový spolek Coffee Embassy z.s.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.