Výroba exkluzivních pálenek Kleiner se přesunula do areálu Palírny U Zeleného stromu

Hlavní stránka » Aktuality » Výroba exkluzivních pálenek Kleiner se přesunula do areálu Palírny U Zeleného stromu

Budova, ve které nyní Kleiner pálí, byla přestavěna přímo jí na míru a vyrábí se v ní pouze destiláty této značky.

Výrobce prémiových pálenek Distillery Kleiner přestěhoval svou výrobu ze Žešova do prostějovské Palírny U Zeleného stromu. Dovršil se tím celý proces propojení této rodinné firmy s nejstarším výrobcem lihovin v Evropě. Budova, ve které nyní Kleiner pálí, byla přestavěna přímo jí na míru a vyrábí se v ní pouze destiláty této značky. Součástí prostoru je i expozice pro veřejnost, kde lidé budou moci nahlédnout pod pokličku výrobního procesu a současně se dozví něco o historii pálenek.
Pro Distillery Kleiner, kterou v roce 2002 založili manželé Jan a Růžena Kleinerovi, znamená přesun do nového lepší zázemí pro rozvoj a inovaci produktů. „V nových výrobních prostorech se můžeme ještě více zaměřit na zdokonalování jednotlivých procesů výroby, které jsou základem kvality našich ušlechtilých pálenek. Jejich nedílnou součástí je rovněž větší možnost kultivace v různorodých sudech z celého světa, které byly zajímavé původním obsahem,“ vysvětluje Jan Kleiner.

Distillery Kleiner se zaměřuje na ultraprémiové produkty, které jsou oblíbené nejen v michelinských restauracích, ale stále více jsou žádané i ve světě gurmánů. „Chceme svým zákazníkům nabídnout opravdovou kvalitu, kterou jinde neochutnají. Zapomenuté plody ovoce z volné přírody se v propojení s gurmánskou stezkou stávají nevšedním gastronomickým zážitkem. Hlavním smyslem spojení s Palírnou U Zeleného stromu bylo využít expertizu největšího ryze českého výrobce lihovin. Poskytují nám zázemí v oblasti obchodu i exportu,“ doplňuje Jan Kleiner.

Že sázka na kvalitu a preciznost funguje, ukazují mnohá světová ocenění, která pálenky z Distillery Kleiner v poslední době získaly. Kleiner Wild Pin vybojovala stříbro na China Wine and Spirit Awards, Kleiner Sour Cherry by Brandy si z The Spirits Business – Luxury Spirits Masters 2019 odvezla zlato. Nedávno palírna vyhrála také dvě bronzové medaile na klání International Wine Spirit Competition, konkrétně za pálenky Kleiner Wild Pin, vyrobenou z divokého špendlíku, a za Kleiner Silver Plum, která je z netradiční lokální jednoodrůdové plané švestky kulatky. „Krátce předtím jsme rovněž bodovali na Meiningers International Spirits Award, kde náš destilát z odpeckovaných višní Kleiner Sour Cherry by Sherry vybojoval stříbro,“ dodává Jan Kleiner.

Pomohli řemeslníci z regionu

„Moderně zrenovovaná expoziční místnost, kam se výroba Distillery Kleiner přesunula, se dělí na tři oddělené části. Místnost s destilační kolonou, část se sudy a kameninovými nádobami, kde destiláty zrají a interaktivní výstavu, kde se návštěvníci mimo jiné dozvědí o historii a procesu pálení. K dispozici jim je také degustační sál, kde se po prohlídce koná ochutnávka místních destilátů i pálenek,“ říká Michal Šoman, výrobní ředitel Palírny U Zeleného stromu.

Při budování rozšířené expozice využila Palírna U Zeleného stromu lokální dodavatele. Například většinu nábytku dodala jedna z prostějovských firem a pískované degustační skleničky i skleněné tabule, na nichž je vysvětlena technologie pálení, zhotovil prostějovský umělecký sklenář Jan Jankůj. „Pro nás nové zázemí pro Kleiner znamenalo po dlouhé době první velké stavební úpravy, do kterých jsme investovali přes šest milionů korun. Naposledy jsme takto ve velkém přestavovali v 90. letech, kdy jsme dokončili prostory původního exkurzního okruhu,“ uzavírá Šoman.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.