ČERVNOVÉ ČAJOVÁNÍ

Hlavní stránka » Články » ČERVNOVÉ ČAJOVÁNÍ

Největší čajovou událostí v Indii je produkce prvních jarních sklizní v oblasti Darjeeling rozkládající se na úpatí himalájských velehor.

Práce na níže položených zahradách začínají dříve, již koncem února a v prvních březnových dnech, a obvykle z nich pochází o něco levnější čajové listí, ačkoli se stále pohybujeme v kategorii toho nejlepšího, co se v dané oblasti produkuje. Jarní sklizeň, tzv. First Flush, se na zhruba 88 plantážích vyrábí každoročně asi do konce dubna. Naše nejoblíbenější loty (denní sklizně) pocházejí z března, kdy ještě probíhaly himalájské sklizně naplno. Poté se většina indických čajových oblastí na více než měsíc uzavřela do karantény a v květnu se na trhu objevili sytější levnější sběry z již přerostlých lístků. Ztráty na obratu a výdělku jsou tak letos již patrné. Z časně dovezených jemnějších prvních Darjeelingů lze vřele doporučit zahrady Tindharia FTGFOP Bio DJ2 a Giddapahar SFTGFOP DJ3. Silnější poránu, jemnější odpoledne potěší každého.

V polovině května nás rozradostnila další vydatná zásilka z jihozápadní čínské provincie Junnan.
Ya bao bělostné výhonky z větví polodivokých a divokých čajových stromů. Jeden z nejkvalitnějších, nejčistších a nejdražších materiálů z nichž se dá vyrábět čaj. Plný sladký s výraznou vůní bezinek.

Svěží lehce citrusový zelený Dian lu základní stavební kámen místní produkce skvěle se hodící k mastnějším slavným jídlům, obsahuje vyšší množství theinu. Vhodný pro jeden, či vícero nálevů.

Dian lu Wenshan mao feng aneb Vzpomínka na Čajového krále. Špičkový zelený čaj s vyváženým podílem nerozvinutých a rozvinutých lístků. Potenciál mnoha nálevů. Čajovým králem se obdivně nazývá symbol junnanské čajové kultury – přes 1700 let starý stromový čajovník rostoucí v nitru pralesní oblasti Šišuangbanna.

Green Tea Puerh Brick rarira lisovaná do tvaru 100g dílkové čokolády. Vhodný ke krátkodobé i střednědobé archivaci. Prakticky se dávkuje po jednotlivých dílcích na porce.

Golden Yunnan nadstandartní červený čaj tak typický pro anglické snídaňové směsi. Plný ve vůni, barvě nálevu i chuti. Skvělý samotný místo kávy i s notnou dávkou tučného mléka, či smetany. Theinový životabudič.

Jin mao feng Zlaté ochmýřené výhonky. Umělecky zpracovaný červený čaj ideální ke svátečnímu pití i čajovým obřadům. Hodí se připravovati do čínských misek s pokličkou, nebo keramiky typu Jišing.

Jin zhen Zlaté jehly. To nejlepší, co se v dané provincii z červených čajů vyrábí. Převaha tipsů dává nápoji jemnější nádech. Skvělý dárkový čaj o mnoha nasládlých nálevech.

Black Tea Cake koláček plně oxidovaného čaje snadno se drobící a ideální na dlouhé popíjení v čínské porcelánové misce s pokličkou – gai wan. Poctivě uleželý, další archivace nasnadě.

Puer midi bing shu cha typický zástupce výběrového lisovaného tmavého čaje, který překvapí nejen svou temně černou barvou a zemitou chutí, nýbrž i sladkostí a kořenitostí. Ke konzumaci výtečný ihned, nebo i po desítkách let dlouhém zrání.

Gong ting Puerh shu bing cha tzv. Palácový Puerh. Delikatesa vylisovaná z malých lístečků a tipsů tmavého čaje. Pro sběratele i čajové obřady.

Na konci června měly dorazit zelené a červené čaje z Jižní Koreji.
Těšit se můžeme na Nokcha zelený čaj z buddhistických hor Čirisan, které jsou poseté poutními stezkami a pestrobarevnými chrámy. Tento čaj si zdárně klestící cestu na výsluní evropského a amerického trhu. Symbol korejské čajové kultury.

Darack Nokcha ten nejlepší výběr z nejvýše položené čirisanské plantáže mistrovské rodiny Čo.

Čajovník Hubert Hátle Dobrá čajovna Praha

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.