Côtes du Roussillon: Fenouillèdes a Rivesaltes – stále velká neznámá

Hlavní stránka » Články » Côtes du Roussillon: Fenouillèdes a Rivesaltes – stále velká neznámá

Před patnácti či dvaceti lety byl pro našince tento kout světa ještě málo dostupný, kromě nekonečně dlouhé cesty autem, kdy alternativou bylo jen poměrně drahé cestování s Air France nebo rychlovlakem TGV přes Paříž. To vše se však brzy mělo změnit díky nízkonákladovým leteckým společnostem, jakou je např. Ryanair, které dnes a denně létají na letiště Montpellier, Perpignan-Rivesaltes, Nîmes, Carcassonne, Toulouse…

Před patnácti či dvaceti lety byl pro našince tento kout světa ještě málo dostupný, kromě nekonečně dlouhé cesty autem, kdy alternativou bylo jen poměrně drahé cestování s Air France nebo rychlovlakem TGV přes Paříž. To vše se však brzy mělo změnit díky nízkonákladovým leteckým společnostem, jakou je např. Ryanair, které dnes a denně létají na letiště Montpellier, Perpignan-Rivesaltes, Nîmes, Carcassonne, Toulouse…

Fenouillèdes je horské pásmo v předhůří Pyrenejí. Název je odvozen od fenyklu
(franc. „fenouil“), rostoucího hojně v divokém porostu jihozápadní Francie nazývaném „garrigue“. Rozkládá se západně od letiště Perpignan, v katalánštině Perpinya – nacházíme se totiž v oblasti ležící na hranici bývalého království Aragonu, a tak se zde mluví jak katalánsky, tak okcitánsky – a zahrnuje vinařské obce Estagel, Tautavel, Maury, Latour de France, Bélésta de la Frontière, Rasiguères, Planèzes, Caramany, Lesquerdes a Saint-Paul de Fenouillet, a končí až poblíž malebné vesničky Cucugnan na severu, která se již nachází v apelaci Corbières pod zříceninami katarských hradů Quéribus a Peyrepertuse.
Vignerons de Fenouillèdes je asociace místních vinařů, v jejímž čele stojí protagonisté Jean Pla a Jean-Michel Hylari, vinaři, kteří se před nedávnem odtrhli od místního družstva a zpracovávají hrozny samostatně pod vlastní značkou, což je v tomto regionu v poslední době moderní trend.

Růžová kočka, myš a vášeň
Jean Pla se díky svému chytrému marketingu posunul ještě o stupínek výše a jeho vinařství v Saint-Paul de Fenouillet se nyní specializuje na vína z autochtonních odrůd. Vykupuje je od místních pěstitelů a dává na trh pod apelací IGP Côtes Catalanes, IGP d’Oc a AOP Côtes du Roussillon-Villages, přičemž lahve jsou opatřeny zábavnými etiketami s názvy jako např. La Souris (myš), Le Lapin (králík), Le Renard (liška), Le Corbeau (vrána), ale také Pink Cat (růžová kočka), La Passion (vášeň), Paris By Night (noční Paříž), Tautavel Man (prehistorický muž Homo erectus tautavelensis) nebo Cuvée Bugarach, nazvané po stejnojmenné hoře v pásmu Corbières, která díky své mystické síle měla zachránit svět před apokalypsou koncem roku 2012… Firma Jean Pla Sélection vyváží 200 000 lahví převážně do Japonska a USA, kde jsou jeho značky velmi populární díky vynikajícímu poměru kvalita-cena.
Čtyři odrůdy

Ve sklepě vinařství Hylari v obci Estagel nejvíce zaujme odrůda Syrah, s níž se pravidelně na výstavě mladých vín regionu toto vinařství umísťuje na druhém místě za bordelaiským expertem Bernardem Magrezem. Ten se svým obchodním partnerem, jímž není nikdo jiný než slavný Gégé (Gérard Depardieu), do této oblasti nedávno značně investoval. Pěstují se samozřejmě i odrůdy Grenache, Mourvèdre a Carignan, společně vytvářející cuvée Côtes du Roussillon-Villages. Specialitou vinařství jsou však i vína fortifikovaná, jako jsou Muscat de Rivesaltes, Rivesaltes Ambré a Rivesaltes Tuilé a nefortifikovaný pozdní sběr ve stylu „rancio“. Pro výrobu prvně jmenovaného vína jsou povoleny čtyři odrůdy: Grenache, Maccabeo, Malvoisie a Muškát, a to konkrétně Muscat Blanc à Petits Grains nebo Muscat d´Alexandrie. Muscat Blanc à Petits Grains dává vína s vůní exotického ovoce, máty a citrusových plodů, zatímco Muscat d´Alexandrie přidává strukturu, kulatost a aroma zralého ovoce.
Muscat de Rivesaltes se zpravidla lahvuje velmi brzy po sklizni, aby se zachoval jeho ovocitý charakter. Pokud navštívíte tento region v čase adventním, budete mít možnost ochutnat již Muškát ze sklizně posledního ročníku. Tato specialita se nazývá Muscat de Noël (vánoční muškát) a přichází na trh v čase předvánočním, aby byla součástí svátečního hodování a byla degustována „sur le fruit“ aneb co nejovocitější. Rivesaltes Ambré je název odvozený od barvy vína („ambré“ je něco jako „tawny“ a poukazuje na hluboce okrovou barvu), zatímco Rivesaltes Tuilé byl pojmenován podle červeno-cihlové barvy střech („tuile“ znamená ve francouzštině „střešní taška“). Tato starší vína nesou označení Hors d´Age, což znamená něco jako vína archivní, s uvedením ročníku. Všechna fortifikovaná vína jsou kolektivně označována jako Vins Doux Naturels (přírodní sladká vína), jelikož se přidáním destilátu jejich kvasný proces zastavil a vína mají přírodní obsah zbytkového cukru přímo z hroznů. Rancio je pak speciální styl vína, který se nepodaří vyrobit každým rokem a zpravidla se jedná o nefortifikované víno, vyrobené z perfektně zdravých hroznů sbíraných koncem října či začátkem listopadu, které následně zrálo delší dobu ve starších dubových sudech, kde úmyslně oxidovalo a získalo si tím nejen svoji typickou tmavě okrovou barvu, ale také svůj nezaměnitelný charakter. Výsledkem jsou vína podobná madeiře, portskému tawny či marsale, která mají svoji tradici především v oblasti Roussillon, ale také v sousedním Španělsku poblíž Valencie a Tarragony, a podávají se zpravidla jako aperitiv nebo k tučným husím jatýrkům foie gras.

Pyreneje

Počasí je v tomto regionu v létě velmi teplé a v zimě mírné, pokud zrovna nevane horský vítr z Pyreneji zvaný tramontana, a dokonce i v lednu mohou denní teploty vystoupit až na 18°C, avšak v noci teplota může klesnout i hluboko pod nulu. Za slunečného a bezvětrného počasí je skutečným zážitkem vystoupat na vrchol zříceniny jedné z pevnosti Katarů, hradu Quéribus, odkud je nádherný výhled na vrcholy Pyrenejí, dominantní a stále zasněžený Pic du Canigou, hornaté pásmo Fenouillèdes, Středozemní moře a samozřejmě nekonečné vinohrady. Ty jsou vysázené buď na štěrkovitých, jílovito-vápenitých půdách, nebo na černých půdách, tzv. „sols schisteux“ s břidličnatým podložím nebo na typicky červených půdách, které daly regionu Roussillon své jméno („roux/rousse“ totiž znamená ve francouzštině „rezavý/zrzavá“). Všechny dodávají místním odrůdám typičnost a společně vytvářejí nezaměnitelný specifický terroir.

A zase ten Depardieu

Problém oblasti Languedoc-Roussillon býval tradičně v tom, že drobní pěstitelé prodávali své hrozny velkým družstvům – Caves Cooperatives, která najdeme v téměř každé vinařské obci. Avšak reputace vinařského regionu se nedá postavit na družstevních vínech, byť sebelepších, zejména v krizové situaci, v níž se v současné době nachází téměř celá Francie. Z toho důvodu se v poslední době celá řada drobných pěstitelů v tomto regionu osamostatnila a začala produkovat a komercializovat svá vlastní vína. Příkladem jsou mnohá nová vinařství jako např. Les Vignes d‘Élodie a Domaine de la Serre v Maury – obci, která je tradičně apelací pro fortifikovaná vína vyrobená z odrůdy Grenache Noir, jež jsou podobná vínům portským stylu „ruby“. Jak již bylo zmíněno výše, do regionu Côtes du Roussillon investovala i taková zvučná jména jako Magrez, Depardieu, Chapoutier, Lurton a Calvet-Thunevin vedle zahraničních investorů z Velké Britanie, USA či Holandska a etablovala se i biodynamická vinařství, jako jsou Gauby, Séguela nebo Matassa, jejichž vína se prodávají za více než 100 eur za láhev.
Při návštěvě regionu Roussillon nelze opomenout masivní sklepy vinařství Vignobles de Rivesaltais – družstvo, kterému dodává ke zpracování hroznů více než 500 pěstitelů z celkové plochy 3 000 ha. Jeho šedesát zaměstnanců produkuje tři miliony lahví plus 130 000 hl sudového vína, které se prodává en vrac nebo v bag-in-boxech, ale průměrnou či podprůměrnou kvalitu zde nenajdete.

1295

Třešničkou na dortu je série Muškátů prémiové řady Arnaud de Villeneuve. Arnaud de Villeneuve (Arnau de Vilanova v katalánštině) byl doktor aragonského královského dvora, původem z Valencie, jenž jako první v roce 1295 zavedl dolihování vín neboli mutage přidáním destilátu, čímž se fermentace zastaví a ve víně se zachová přírodní obsah cukrů. Jeho „vynálezy“ v oblasti Roussillon se dají přirovnat k práci mnicha Doma Pérignona z benediktinského řádu, který působil v opatstvi Hautvillers v oblasti Champagne o několik století později.
Řada Arnaud de Villeneuve začíná v cenových relacích v rozmezí 7–8 eur pro mladší ročníky, a pokračuje i v archivních exemplářích Rivesaltes Ambré a Rivesaltes Tuilé ročníků 2001–1973 (ten nejstarší za neuvěřitelných 29,95 eur). Nejstarším vínem archivu je Cuvée Premice ročníku 1932, které je stejně staré jako samotné družstvo, neboť je jejich prvním vyrobeným vínem od jeho založení. Bohužel není na prodej, jelikož zásoby se již tenčí, a tak se v degustacích prezentuje pouze výjimečně. Je hlubokého, oranžově zbarveného roucha, jeho pronikavá vůně evokuje suché plody, koňak, oříšky, kdoulovou marmeládu a v jeho opulentní chuti rozpoznáme fíky, karamel, melasu a exotické koření s velmi dlouhým elegantním dozníváním.

Helena Baker
Foto: archiv autorky

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.