Degustace champagne z vinařství La Parcelle

Hlavní stránka » Články » Degustace champagne z vinařství La Parcelle

Malá privátní degustace champagne vín z vinařství La Parcelle proběhla před několika dny v L´Fleur baru a vedl jí samozřejmě Miloš Danihelka, spolumajitel společnosti terroirchampagne.cz, která k nám tato vína dováží. Jedná se o nejmladší a snad i nejmenší vinařství v oblasti. Svojí rozlohou 0,7ha vinice (původní 0.4ha v Barzy sur Marne, od 2015 pak 0.3ha v Connigis) a ještě nedávnou roční produkcí 1000 láhví je to víno, které si koupíte „za odměnu“. A ono se vám opravdu odmění.

Důležité je datum 4. července 1973, kdy se narodili Julien Bournazel a Stephanie Chevreux, oba momentální majitelé vinařství a partneři. To je také důvodem, proč přesně v tento den posílají každý rok do světa nové láhve svého vína. Děje se tak od roku 2015, kdy vydali svoje první víno z ročníku 2012. Vzhledem k zmíněné nevelké roční produkci a nedostupnosti vinohradu pro stroje (sklon parcely je neuvěřitelných 45°) se vše obdělává a dodělává ručně, včetně práce ve sklepě a odstřelování. Až překvapivě příjemné je pak zjištění, že z tohoto malého počtu má terroirchmapagne.cz v nabídce až 120 láhví k prodeji! Nutno dodat, že na zmíněné parcele s vápencovým podložím byla v roce 1984 vysazena jenom odrůda Meunier.

„Na první pohled se mi líbil design láhve“ řekl u degustace Miloš Danihelka. „Když jsme tam poprvé přijeli a ochutnali, víno se mi po otevření a prvním ochutnání zdálo hrozně tvrdé, mělo jenom mírné aroma. Po dvaceti minutách se ale začalo krásně otevírat a přesvědčilo mě.“

1.Brut nature 2014

Hrozny nechali Julien a Stephanie vylisovat ve vinařské škole v Crézancy, fermentace proběhla v dubových sudech, ve kterých víno leželo minimálně 11 měsíců. Další dva roky pak zrálo na kalech. Středně sytá barva, krásné perlení a kdo si počká, dočká se také zajímavých vůní i plných chutí tohoto vína. Miloš nechal vína nadechnout cca hodinu před začátkem degustace, i proto bylo její start s tímto vínem velmi vydařený.

2.Brut nature 2013

Charakterově se víno zdá být jemnější, než předchozí – světlejší barva a také aroma je jemnější. Ovšem díky oxidaci, která si s vínem stále hraje, je u tohoto vína mnohem výraznější kyselinka. Nicméně stále příjemná. Stejně tak, jako první degustované víno i toto by bylo zajímavé archivovat.

3.Brut nature 2012

Vůbec první víno, které Julien a Stephanie vyrobili. Víno krásné zlatavé barvy, elegantní a dobře pitelné. Po ne příliš výrazné „dvojce“ se vracíme k ovocným chutím; víno je příjemně suché i v doznívání.

4.Extra Brut 2012

Ano, opět ročník 2012 ale tentokrát je dosage 4 g na litr. Díky němu má toto víno světlé barvy v chuti mnohem více ovocitosti, naleznete v ní také marcipán. Oproti prvním třem degustovaným vzorků až překvapivě plné víno, přitom odstřeleno bylo ve stejnou dobu, jako třetí degustované víno.

5.Le Bouc 2013

Víno 16 měsíců školené na již 2× použitých sudech po Chassagne Montrachet. Bylo uvolněných jenom 300 láhví pro celý svět a některé z nich jsou ještě stále k mání skrze terroirchampag­ne.cz. Díky zmíněné výrobě má sytou barvu a výraznou chuť ovoce. Chutné, v chuti zakulacené, plné, velmi dobře pitelné a pochopitelné víno, které je snad největším překvapením celé privátní degustace. Oxidace celkem nevýrazná.

6.Millésime 2012

Toto víno leželo v sudu 11 měsíců, na kalech v láhvi pak dalších 80 měsíců. Velmi příjemné víno zlatavé barvy s dosage 0 (!!!), kterého se vyrobilo jenom 293 láhví. Mimochodem, všechna vína vinařství La Parcelle jsou ručně číslovaná. Toto ročníkové víno je v chuti mírně sevřenější ale plné ovocných tónů, což mu dodává punc velmi příjemného vína.

7.Coteaux Champenois Blanc

Chutná jako zralá champagne, voní jako bílé burgundské, ale je bez bublin. Je to takový pradědeček champagne. Styl, který se už dnes zas tolik nevidí. Na sudu leželo až 32 měsíců. Miloš nechat toto víno nadechnout v karafě po několik hodin, což mu hodně pomohlo. Ve vůni těžké, sladké, můžete cítit vanilku a ovoce ale zdání klame. Velmi hladké, dobře pitelné víno s výraznou kyselinkou. Zajímavá je také konzistence, která je spíše hustější, hutnější, jakoby absence bublinek tekutině přitížila. I proto je před degustací nutné ho nechat nadechnout skutečně alespoň hodinu.

8.Ratafia liqueur

Závěr degustace patřil likéru vyrobenému z matolin po lisování hroznů a čerstvé hroznové šťávy, láhovovanému do půllitrových láhví. Síla 17,2% alkoholu se projevuje i v chuti. Jinak je ale tento likér příjemně nasládlý ve vůni i v chuti, má velmi dobrý balanc a díky bohu jsou v chuti stále cítit také hrozny.

Je skvělé se i díky terroirchampagne.cz seznámit s tak malým vinařstvím, jakým je La Parcelle, kde se pracuje doslova jenom ve dvojici. Julien a Stephanie prý na vinohradu pracují jenom sami dva, vše je obráběno organicky a v biodynamickém režimu. Díky tomu, že před zakoupením vinice byla parcela dlouho neobdělávaná a zanedbaná, chemie se jí nedotkla snad desítky let. „Museli jsme se naučit opravdu tvrdě pracovat na vinici… Sžít se s ní… A pak jsme se museli naučit už nedělat nic. Spousta lidí má tendence víno ve sklepě neustále kontrolovat, chutnat, zasahovat do jeho vývoje… I my jsme byli takoví… Ted už ale víme, že tím bychom vínu spíš ublížili, než pomohli… Když jsme ho nechali být dostatečně dlouho, výsledek byl excelentní, proto ve sklepe už do jeho vývoje nezasahujeme… A nikdy nebudeme“ říká Julien. V letech 2012 až 2015 byla produkce skutečně jenom těch tisíc lahví. Teď si partneři zakoupili další malou vinici a ročně pustí do světa až 3 tisíce láhví, pokud „to příroda dovolí“. Teď už jenom počkat do 7. července kdy se k ochutnání poprvé na trhu objeví ročník 2015.

Ján Chovanec
Foto: Anna Postníková

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.