Festival La Bouteille de Champagne 2019

Hlavní stránka » Články » Festival La Bouteille de Champagne 2019

Festival nabídne jedinečná šampaňská vína i jejich příběhy na jednom místě. Druhý ročník festivalu zaměřeného na exkluzivní rukodělná šampaňská vína La Bouteille de Champagne se uskuteční 23. února v Nosticově paláci na Maltézském náměstí v Praze.

Prostřednictvím třinácti vinařů zde budou zastoupeny takřka všechny oblasti jedinečného francouzského regionu a návštěvníci budou moci ochutnat šampaňská vína, s nimiž se setkají pouze v prestižních restauracích.

Zájem o šampaňská vína v tuzemsku roste a cílem akce je umožnit setkání s vinaři nejen profesionálům z gastrooborů, ale i všem ostatním, kteří mají rádi dobré víno a chtějí se o něm něco dozvědět přímo od výrobců.

„Festival je jedinečnou příležitostí, jak se seznámit s osobitými přístupy několika vinařů najednou, aniž byste museli cestovat dlouhé kilometry. Jedná se o takový malý výlet Champagne do Prahy,“ říká o akci její zakladatel Antonín Suchánek a dodává: „Málokdy se stane, aby se tito vinaři se svými víny sešli na jednom místě.“

Do Prahy zavítá 13 vinařů z různých částí proslulého regionu. Co mají společného kromě toho, že se řadí mezi světovou špičku? „Jsou to vinaři, kteří s přírodou spolupracují, kteří – ať už na vinici anebo ve sklepě – nedotváří víno ke svému obrazu, ale dají mu jistou volnost. Chtějí zpracovávat víno přirozeně, aby se víno na konci samo vyjádřilo,“ popisuje spoluorganizátor festivalu Miloš Danihelka.

Jednou z největších hvězd, které se v Praze představí, je Bertand Gautherot z vinařství Vouette et Sorbée. Na festivalu se dále objeví i další skvělá vinařství. Např. Leclerc-Briant, Fleury, Augustin a další.

Kromě zavedených jmen se představí také vycházející hvězdy vinařského řemesla. Teprve šestadvacetiletý Adrien Dhondt byl loni na Les Throphées Champenois vyhlášen nejlepším vinařem roku 2017. „To je v jeho věku opravdu ojedinělé. Mladý vinař, který už teď dokáže velmi dobře zacházet s vinicí i se samotným vínem ve sklepě,“ doplňuje Antonín Suchánek a zmiňuje také mladé talentované bratry, tvořící značku Huré Fréres. Více o jednotlivých vinařstvích včetně zajímavostí z jejich rodinné historie naleznete na www.bouteille-de-champagne.cz.

Výjimečnou povahu akce dotváří také komorněji pojatá atmosféra. Aby byl zajištěn komfort pro vinaře i návštěvníky, k dispozici je pouze 250 vstupenek, navíc rozdělených na dvě etapy, 13 – 16 hodin a 17 – 20 hodin.

La Bouteille de Champagne 2019
23. února 2019, 13 – 20 hodin
Nosticův palác
Maltézské náměstí 471/1, Praha 1

Zdorj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.