La Bouteille de Champagne – druhý ročník je minulostí

Hlavní stránka » Články » La Bouteille de Champagne – druhý ročník je minulostí

V Nostickém paláci v Praze se v sobotu 23. února uskutečnil druhý ročník festivalu rukodělných šampaňských vín, La Bouteille de Champagne. TOP vinařům z Champagne, jejichž vína naleznete v nejprestižnějších světových restauracích, sekundovala karlínská restaurace Eska, Tamarind Tree, Caviar-Club a Respekt Coffee.

Organizátoři festivalu Antonín Suchánek (Champagnier.cz) a Miloš Danihelka (Terroirchampag­ne.cz) podruhé přijali výzvu a uspořádali v pražském Nosticově paláci festival šampaňských vín, který svými parametry v České republice nemá konkurenci. Letos se festivalu osobně (!) účastnilo nakonec 15 vinařů z různých částí proslulého regionu Champagne. Vinařství a vinaři Pierre Paillard, André Jacquart, Christophe Mignon, Charles Dufour, Bonnet-Ponson, Vouette et Sorbée, Leclerc Briant, Pierre Gerbais, Chevreux Bournazel, Jeaunaux-Robin, Huré Fréres, Fleury, Augustin, Vincent Charlot a Dhondt-Grellet nenechaly návštěvníky ani u jediného stánku svými víny na pochybách, že se stali svědky špičkové luxusní akce, která se jen tak v České republice nebude opakovat.

A to doslova. Organizátoři totiž mají v plánu příští rok pro uspořádání vynechat a soustředit se na rok 2021, kdy by se měl festival La Bouteille de Champagne opět uskutečnit.

Časopis Beverage & Gastronomy je hrdým mediálním partnerem festivalu.

Red.
Foto: Ján Chovanec

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.