Nepomucké pivní slavnosti 2017

Hlavní stránka » Články » Nepomucké pivní slavnosti 2017

V polovině července se uskuteční jubilejní 25. ročník populárních Nepomuckých pivních slavnosti. Zúčastní se jich téměř čtyřicet, zejména malých, pivovarů. Chybět nebude ani široká nabídka občerstvení a velmi pestrý hudební program. Vstup je zcela zdarma.

25. ročník Nepomuckých pivních slavností se uskuteční v sobotu 15. července. Akce začne hodinu před polednem a skončí až po půlnoci. Konat se bude jako vždy na náměstí Augustina Němejce v Nepomuku a protože jde o městské slavnosti se vším všudy, vstup bude zcela zdarma. [1] Nejen díky vstupu zdarma, ale i díky široké nabídce piva, kvalitní a pestré hudební produkci a přátelské atmosféře se jedná o oblíbený festival s účastí několik tisíc návštěvníků.

V Česku jsou minipivovary ohromně populární, každý rok jich vznikne i několik desítek. V Nepomuku sice žádný není (ovšem plánuje se obnovení jednoho ze tří, které zde byly před sto lety), ale na náměstí se budou prezentovat např. pivovar Lyer z Modravy, Radouš ze Šťáhlav, Modrá Hvězda Dobřany nebo třeba Zhůřák z blízké vesničky Zhůř. „Každý bude moci ochutnat širokou nabídku piv – od těch vařených takřka v domácích podmínkách až po průmyslově vyráběná,“ komentuje pivní sortiment ředitel akce Ladislav Kincl. Celkově zde budou k dostání produkty téměř čtyřiceti pivovarů. A návštěvníci budou moci zcela svobodně zhodnotit, kdo ovládá pivovarnické řemeslo nejlíp. Opět se uskuteční anketa o nejlepší pivo slavností.

O hladové útroby přítomných se postará množství stánků s pochutinami. Pořadatelé se snaží i v tomto ohledu o zajištění co nejpestřejšího sortimentu, takže v Nepomuku budou k ochutnání např. grilované ovčí sýry, balkánské speciality, hamburgery z hovězího z ekologického chovu, sladké i slané palačinky, bryndzové halušky, gyros, mexické plněné placky a samozřejmě opečené klobásy…

Hudební produkce bude také velice pestrá. „Na své si přijdou milovníci rockových hitů i veselého ska, chybět nebude samozřejmě dechovka, zazní i dixieland nebo staropražské písničky,“ uvádí hudební program [2] dramaturg akce Stanislav Vaník. Z vystupujících kapel je třeba zmínit především AC/CZ – revival kultovních AC/DC, Greenhorns Honzy Vyčítala, populární Electric Lady či kolumbijskou kapelu Skampida.

Akce je přátelská i k rodinám s dětmi. Pro ratolesti bude vyhrazen nealkoholický koutek se skákacím hradem, tvořivou dílnou, zmrzlinou a domácí cukrárnou.

Poznámky:
[1] Akci pořádají Nepal, z.s. a město Nepomuk. Spolek Nepal působí na Nepomucku již od roku 2000. Cílem spolku je rozvoj místního kulturního dění. Na svém kontě má tato parta nadšenců již stovky koncertů a dalších akcí. Nepal se zaměřuje zejména na alternativní žánry, ale právě Nepomucké pivní slavnosti, ukazují, že se umí úspěšně zhostit i realizace „mainstreamové“ kulturní akce.

Kompletní program na: http://pivo.nepomuk.cz/

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.