Prague Ice Cream Festival 2019 se blíží

Hlavní stránka » Články » Prague Ice Cream Festival 2019 se blíží

První čtyři ročníky největšího zmrzlinového festivalu ve střední Evropě, Prague Ice Cream Festivalu, jsou úspěšně za námi. Náš tým ovšem už nyní chystá ročník PÁTÝ - jubilejní! Minulý rok navštívilo festival cca 10 000 návštěvníků!

Stejně jako minulý rok naladí festival chuťové buňky dětem i dospělým koncem června v neděli před letními prázdninami. Hlavním partnerem je nově firma Alimpex zastupující na našem trhu např. značku Schoeller, Polárka nebo Kaktus. Nový ročník probíhá, již tradičně, pod záštitou městské části Praha 7. Tentokrát je datum 2. 6. 2019 ve venkovních prostorách Výstaviště Holešovice.

„V prvních ročnících se osvědčilo program celého festivalu rozdělit na „dětskou“ dopolední a „pohodářskou“ odpolední část. Děti si užijí nejrůznější atrakce jako skákací hrad, soutěže, hudební produkci, malování na obličej, airbrush nebo např. vyzkoušet tetování. Dospělí a mládež můžou odpoledne zrelaxovat po náročném víkendu se zmrzlinou v ruce u živé i reprodukované hudby, DJˈs vystoupení, soutěží, polaroidů, workshopů a odpolední alko zmrzliny“, říká jeden z organizátorů akce Jan Štrbáň. Novinkou pro rok 2019 bude další rozšíření areálu, zlepšení průchodu turniketů a více odpočinkových i zábavních míst i pro dospělé.

Stejně jako v minulých letech budou moci sami návštěvníci rozhodnout o nejoblíbenějším zmrzlináři festivalu. Hlasovat může každý účastník, který si vstupenku zakoupí. Stačí, aby zapsal své jméno spolu s telefonním číslem a nejoblíbenějším zmrzlinářem na rub tiketu a vhodil ho do připraveného boxu, který bude umístěn v areálu. Vstupenky hlasujících budou slosovatelné o hodnotné ceny, které do soutěže věnují organizátoři, Partneři festivalu a Vystavovatelé. V posledních ročnících byl např. Hlavní cenou zájezd pro 2 osoby na zmrzlinový festival do italského Rimini včetně dopravy a ubytování… „Hlasovat se bude do 17. hodiny, slavnostní vyhlášení 3 nejlepších zmrzlinářů je pak plánováno kolem půl sedmé před koncem celého festivalu.“ Pokračovat budeme také v ocenění od Poroty festivalu, která pravidelně vybírá svou nejoblíbenější zmrzlinu. V jejím složení plánujeme i pro tento rok nějaké oživení a nově hmotnou cenu od současného umělce. V minulosti v porotě zasedala např. Jana Plodková, Vendula Pizingerová (dříve Svobodová), Alena Mihulová, Jakub Žáček nebo např. Dan Krejčík.

Novinkou roku 2016 bylo i rozšířené vstupné, samozřejmě s možností návratu. V tomto osvědčeném modelu budeme pokračovat… „Právě na základě zpětné vazby návštěvníků jsme letos připravili zvýhodněnou rodinnou vstupenku a také nabitý VIP balíček, slevu mají i studenti. Děti, senioři a držitelé ZTP(/P) průkazu mohou do areálu stejně jako minulé roky vstupovat zdarma,“ doplňuje Štrbáň. „Stejně tak rozšiřujeme zázemí a pro návštěvníky připravíme dostatek stínu, slunečníků, posezení a party stan pro případ nepříznivého počasí. Na místě budou toalety zdarma a tekoucí voda.“

Prvních ročníků festivalu se zúčastnilo přes 50 000 návštěvníků a stovka Vystavovatelů. „Rozdali jsme mnoho cen v soutěžích, nespočet kilogramů zmrzliny, stovky dárků, vybrali téměř 100 000 Kč pro NF Kapka naděje.“ rekapituluje organizátor.
Vystavovatelé přijedou z různých koutů celé střední Evropy. Kromě zmrzliny se můžou účastníci těšit na stánky s kávou, pivem a dalšími specialitami v případě nenadálého hladu. Během celého festivalu budou probíhat soutěže, workshopy a jako minulý rok se bude rozdávat i zmrzlina zdarma. Speciální soutěže plánují pořadatelé vyhlásit i na sociálních sítích, proto doporučují sledovat Facebook nebo Instagram Prague Ice Cream Festivalu.

www.pragueicecreamfestival.cz

FB fanpage: http://bit.do/PICF

Instagram: http://bit.do/PICF_IG

Otevírací doba: Neděle 2. 6. 2019 / 10 – 19 hodin

Místo konání: venkovní prostory Výstaviště Holešovice Praha

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.