Praha opět v květnu ožije festivalem Praha pije víno

Hlavní stránka » Články » Praha opět v květnu ožije festivalem Praha pije víno

Návštěvníci budou moci během pátku 24. května (13:00 až 20:00) a soboty 25. května (11:00 až 18:00) v krásných prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí oslavit významné výročí - 8 000 let vína!

Archeologové v Gruzii totiž objevili neolitickou keramiku, která obsahovala stopy vína starého osm tisíc let. Organizátoři festivalu, pražský vinný bar VELTLÍN zastoupený Bogdanem Trojakem a společnost Champagnier v čele s Antonínem Suchánkem, proto pozvou na šestý ročník festivalu přední gruzínské vinaře, kteří vyrábí vína v kvevri, tradičních hliněných nádobách. Hosté se mohou těšit na dalších 80 vinařů z území bývalé Habsburské monarchie a z přilehlých i vzdálenějších vinařských regionů.

„Na počest významného symbolického výročí jsme se rozhodli mimo jiné vyhlásit první ročník básnické soutěže na téma „vynález vína“. Nejlepší báseň následně vyryjeme do tradiční hliněné amfory a tu věnujeme hlavnímu městu Praze jako upomínku na první sklizeň lidstva.Pokud vím, je Praha první město, kde se oslava 8000 let vína koná,“doplňuje Trojak.

Na své si přijdou i milovníci jídla, ve food corneru se objeví například Lahůdkářství Sváček, Eska, Tamarind Tree a další.

Více informací naleznete v nejbližší vydání Beverage & Gastronomy, případně na stránkách: www.prahapijevino.cz

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.