Šetření je cool

Hlavní stránka » Články » Šetření je cool

Konečně se můžete nastěhovat do nového bytu! Obývák i ložnice už jsou zařízené, máte vybranou moderní kuchyni – chybí už jen lednice. V obchodě s elektrospotřebiči se rychle rozhodnete pro lednici energetické třídy A+++. Jistě, člověk chce přece chránit životní prostředí a snaží se šetřit náklady na energie, jak jen to jde. Ale ve firmě?

Hm, to mě vlastně nikdy ani nenapadlo… Dvacet let poté, co Evropská unie zavedla energetické štítky pro chladicí spotřebiče určené pro domácnost, se nyní označení spotřeby energie rozšiřuje i na komerční a profesionální chladicí a mrazicí přístroje. A to jsou dobré zprávy – jak pro životní prostředí, tak pro vaši peněženku!

Skladovací chladničky, zmrzlinové mrazničky a nápojové chladničky jsou součástí základního vybavení každého gastronomického zařízení a hotelového provozu. Pozornost jim však začínáme věnovat, až když nefungují tak, jak mají. A tak se stalo, že ani o energetickou spotřebu tohoto vybavení – a s tím také o náklady na provoz – se až do nynějška nikdo příliš nezajímal. Škoda, protože energeticky účinné spotřebiče šetrné k životnímu prostředí snižují vaši spotřebu elektrické energie a díky tomu také méně zatěžují životní prostředí. Samozřejmě není radno zbavovat se stále funkčního přístroje – když vás ale čeká pořízení nového, vyplatí se dobře si při nákupu promyslet následující: Je nápojová chladnička otevřená, nebo ji lze zavřít pomocí víka či dveří? Je zmrzlinová mraznička uzavíratelná? Používá přístroj chladivo šetrné k životnímu prostředí?

Pro příklad: Karel Huber provozuje hostinec a na chodbě za kuchyní má otevřenou chladicí vitrínu na nápoje o objemu asi 340 litrů, kam jeho personál bez přestání chodí pro nealkoholické nápoje. Vitrína žádné dveře nemá, „protože je to tak jednodušší a rychlejší“. Během osmi let provozu stál spotřebič na energiích už kolem 170 000 Kč. Nedávno si pan Huber najal poradce, který mu měl pomoci najít způsoby, jak by se dalo ušetřit na nákladech za energii. Stačil jeden pohled na chladicí vitrínu a už na seznamu přibylo „přidat dveře“, vypráví Karel Huber. Když chtěl něco namítnout, ukázal mu poradce nenápadný, téměř neviditelný bílý obláček, který se neustále vznášel kolem vitríny. Pana Hubera přesvědčila jediná věta: „To jsou vaše peníze!“ Nová vitrína spotřebuje za stejnou dobu 60 000 Kč – utěsněné dveře se starají o to, aby chlad zůstal tam, kam patří.

Možnosti, jak ušetřit na energiích, tím ale rozhodně vyčerpány nejsou. Obzvláště energeticky účinná chladicí technika může jednomu podniku ušetřit ještě dalších 30 až 50 procent na nákladech za energie. Vzhledem k životnosti chladicí techniky je to několik desítek tisíc korun – za jeden spotřebič!

Existuje ještě další důvod pro přechod na efektivní spotřebiče: Díky lepšímu skladování a konzervaci není třeba vyhazovat tolik zásob, což je další způsob, jakým se dají snížit náklady.

Šetřete jedním pohledem
Závazné celoevropské označování energetické spotřeby by nyní mělo restauratérům a hoteliérům pomoct zorientovat se při koupi nových produktů. Energetické štítky EU umožňují jedním pohledem porovnat roční spotřebu energie jednotlivých spotřebičů. Od 1. července musí být všechny skladovací chladničky a mrazničky, které přijdou na trh, označeny štítkem, který spotřebič přiřadí do určité energetické třídy. Štítky mají zajistit, že staré přístroje budou postupně nahrazeny energeticky úspornými modely – díky čemuž se jednak ušetří a jednak nás to posune o krok blíž ke společným klimatickým cílům EU.

Aby byly produkty porovnatelné a jejich energetická účinnost tak byla zřejmá, budou skupiny výrobků rozděleny do velikostních tříd. Například pro televize bude k zařazení do velikostní třídy směrodatná úhlopříčka obrazovky, u chladniček to bude objem. Hodnotící škála na štítcích bude spotřebiče dělit podle energetické účinnosti do tříd od A do G, přičemž A bude nejlepší třída (nižší nároky na energii) a G nejhorší třída (vyšší nároky). U mnoha produktů se nejlepší kategorie bude dělit ještě dále na třídy A+ až A+++.

„Je důležité zdůraznit, že spotřebič ještě nemusí být energeticky úsporný jen proto, že na sobě má energetický štítek,“ vysvětluje Michal Staša ze SEVEn, Střediska pro efektivní využívání energie, o.p.s. Spolu s partnery z celé Evropy podporuje iniciativu EU ProCold. Cílem projektu ProCold je zvyšovat mezi výrobci i koncovými zákazníky povědomí o energeticky úsporných spotřebičích a chladivech šetrných k životnímu prostředí. „Vždycky hledejte nejlépe hodnocený produkt, abyste mohli trvale šetřit!“ zní jeho rada pro nákup nového spotřebiče. Ne u každé skupiny produktů a velikostní třídy jsou totiž k dostání spotřebiče s třídou A+++, také minimální standardy se silně liší. Například dvoudveřové skladovací mrazničky by měly být označeny minimálně třídou D – na trhu je jen málo spotřebičů, které mají hodnocení A. Naproti tomu v produktové skupině minibarů je podíl energeticky úsporných spotřebičů na trhu větší – nejnižší energetická třída, kterou by se tyto výrobky měly pyšnit, je třída A+.

Cool šetření díky projektu ProCold
Motivaci k vyvíjení stále energeticky účinnějších technologií šetrnějších k životnímu prostředí by měla přinést soutěž mezi výrobci. V kategoriích „nápojové chladničky“, „zmrzlinové mrazničky“, „skladovací chladničky“, „mrazničky pro obchody“ a „chladicí prodejní automaty“ budou oceněny energeticky nejúčinnější produkty v zemi. Právě nyní vytváří ProCold na webových stránkách www.uspornespotrebice.cz v sekci „komerční chladničky“ seznam komerčních chladicích přístrojů a řadí je podle energetické účinnosti. Seznam se neustále rozšiřuje a aktualizuje – přijímají se všechny přihlášené produkty, které splňují kritéria výběru.

Michal Staša, ProCold
www.uspornespotrebice.cz

Tipy pro úsporu

  1. Nápoje v noci žádné chlazení nepotřebují. Moderní nápojové chladničky se po skončení provozní doby samy automaticky vypnou a postarají se o to, aby byly nápoje příští den v potřebnou dobu opět vychlazené. Díky tomu je možné ušetřit 15 % až 45 %.
  2. Zmrzlinové mrazničky na noc zakrývejte – snižuje to spotřebu elektřiny! Nejlepší jsou spotřebiče, které se dodávají už s pevně přimontovaným nočním krytem.
  3. Pořiďte si spotřebiče s dveřmi a víky! Tím docílíte největší úspory energie. Uzavíratelné přístroje totiž spotřebovávají třikrát méně elektřiny než neuzavíratelné. Zpravidla je také možné k otevřeným spotřebičům dveře přidat dodatečně. Další výhodou krytých přístrojů je, že produkují méně odpadního tepla, a tím usnadňují klimatizaci místnosti, v níž se nachází.
  4. V kategorii minibarů jsou zdaleka nejúčinnější přístroje s kompresorovým chlazením. Dosahují energetických tříd A+++ a A++. Senzor přítomnosti nebo časovač zajistí tichý chod po dobu, kdy se v místnosti zdržují hosté. Alternativou k minibaru na každém pokoji jsou energeticky účinné prodejní automaty nebo chladničky na chodbách.
  5. Vybírejte chladiva šetrná ke klimatu. Přístroje s chladivy, jako jsou R290, R600a nebo CO2 (R744), se na skleníkovém efektu podílejí jen velmi málo; to znamená, že téměř nepřispívají ke globálnímu oteplování (Global Warming Potential, zkráceně GWP). Hodnota GWP je u chladiv šetrných k životnímu prostředí nižší než 4. Za povšimnutí stojí, že škodlivá chladiva mají naproti tomu hodnotu GWP až 4 000! Od roku 2022 budou taková chladiva zakázaná.

Autor: Fischer Design

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.