Slovak Bar Show podruhé

Hlavní stránka » Články » Slovak Bar Show podruhé

11. a 12. září se v Banské Bystrici uskuteční druhý ročník nejprestižnější slovenské barmanské akce Slovak Bar Show. A Beverage & Gastronomy bude opět u toho jakožto mediální partner. Vyzpovídali jsme proto jednoho z hlavních organizátorů akce Martina Hudáka, který momentálně působí v Austrálii. To mu ale nebrání v tom, komunikovat s lidmi po celém světě a vytvořit Slovak Bar Show „dvojku“ možná ještě atraktivněji než první ročník.

Všichni, kteří jsme zažili první ročník, jsme odcházeli plni emocí. Hosté i organizátoři brali Slovak Bar Show jako rodinnou, přátelskou akci a setkání. Už víme, že se Show letos rozšiřuje na dva dny, to znamená, že bude více prostoru pro semináře apod. Očekáváte tedy i větší počet návštěvníků?

Je to tak, jak říkáš – premiérový ročník byl doslova rodinný. Hodně slovenských barmanů přicestovalo ze světa domů, aby mohli u toho být, setkat se po létech a podělit se o zážitky. Takovou atmosféru nemůže nahradit nic. Měli jsme z toho doslova husí kůži.

Je ale potřeba se posouvat dál – a právě proto jsme pro letošní ročník připravili téma Inspirace. Díky tomuto tématu se budeme snažit v průběhu obou dní přinést novou inspiraci a motivaci pro gastroprofesionály.

Co se týče návštěvníků, očekáváme dvojnásobné množství, a věřím, že náš slovenský trh a taky bratři a sestry ze sousedních krajin nezklamou. Při práci na plný úvazek je toho, co se organizace týče, nad hlavu. Jsme ale silný a sehraný tým.

V souvislosti s násobením počtu dní a třeba očekávaným množstvím návštěvníků mě samozřejmě napadne, jestli se nebojíte, že vyprchá právě ten charakter rodinné akce…

Myslím, že ne. Stále jde o jednu z nejmenších barových show v Evropě… Dovolím si ji nazvat butikovou akcí. Formátem a počtem vystavovatelů určitě, a také počet seminářů klesne na 12, přičemž vloni to bylo 20 seminářů. Tento menší počet bereme jako výhodu. Návštěvníci tak totiž budou mít možnost vidět všechny nabízené semináře. V rámci prvního ročníku šly totiž některé souběžně.

Udělal bys ještě něco jinak, když se ohlédneš k prvnímu ročníku?

Samozřejmě je stále co vylepšovat a změnit, nicméně jsme docela spokojeni, jak první ročník dopadl. Věci, které chceme vychytat, jako třeba gift shop, food and chill zone nebo filtrovaná voda k dispozici zdarma, snad přinesou pozitivní ohlasy.

Den navíc a pozměněná struktura přednášek – to jsou pro takovou akci zásadní změny. Co dalšího se ještě pozmění a posune jinam?

Přesně, jak říkáš – den navíc a jiná přednášková struktura jsou největší změnou. Kromě toho bude první den věnován inspiracím ze světa a druhý den inspiracím jenom z jednoho místa, z Mekky koktejlů, z Londýna.

Kromě toho pro první den bar show připravujeme Slovak Bar Awards. Bude se jednat o gala večer, kde představíme vítěze z těch nejlepších, kteří ze Slovenska pocházejí nebo tam působí. K tomu mohu prozradit, že se na hodnocení podílí světová porota – od USA přes Velkou Británii až po domácí Slovensko.

Koho tedy letos na Slovak Bar Show potkáme?

Za mikrofonem bude opět náš oblíbený Jirka „George“ Němec, který svým šarmem a humorem na tuto akci neodmyslitelně patří. Sekundovat mu budu samozřejmě i já. Mimochodem, letos mě návštěvníci uvidí i v roli přednášejícího, což bude na Slovensku moje premiéra. Moc se na to těším.

Jinak budeme několika kanály postupně do poloviny srpna představovat vybrané přednášející. Opět k tomu můžu prozradit, že letos bude toto seskupení více mezinárodní než domácí. Je tedy potřeba oprášit angličtinu a připravit se na světová jména.

Jsem velice pyšný na své přátelské vztahy a pomoc, které se mi pro tuto akci dostává z celého světa. Zřejmě největším překvapením bude, že přicestují barmani z Japonska. Stane se tak vůbec podruhé v historii slovenského barmanství.

Loňský se první roční Slovak Bar Show odehrál na radnici v Banské Bystrici. Bude tomu tak i letos?

Ano, opět jsme dali šanci historické radnici Banské Bystrice, protože věříme, že ji umíme využít ještě lépe, než tomu bylo před rokem. Taky logisticky je to lokalita nastavena na střed Slovenska, takže to budete mít z každé strany stejně daleko.

Pokud si dobře pamatuji, tak vloni se prodávaly vstupenky velmi dobře. Asi tedy bude vhodné zajistit si vstup na Slovak Bar Show dostatečně s předstihem…

Tak to určitě. Dalším dobrým důvodem je zvýhodněná cena zakoupené vstupenky v předprodeji. I proto je dobré nenechávat to na poslední chvíli. Půjde o dva pořádně nabité dny, plné vzrušujících momentů – to mohu slíbit už teď.

A více se lidé průběžně dozvědí, když budou sledovat FB profil Slovak Bar Show…

Přesně tak. Každé pondělí a pátek poodhalíme další a další novinky.

http://slovakbarshow.sk/
https://www.facebook.com/slovakbarshow/

Ján Chovanec
Foto: Archiv Slovak Bar Show

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.