Symposium Culinary Prague 2018

Hlavní stránka » Články » Symposium Culinary Prague 2018

Pátý ročník nejprestižnější české gastronomické akce již 26. listopadu v pražském Divadle Hybernia. Které světové kuchařské hvězdy letos potvrdili účast?

Culinary symposium vzniklo z touhy poznání té nejlepší světové gastronomie. Od prvního ročníku měli návštěvníci i organizátoři to štěstí setkat se s lidmi, kteří udávají tempo modernímu kulinářskému světu. Symposium má předat především myšlenku a nadšení s jakým ti nejlepší pracují, kreativitu a příběh v každém jídle které servírují. Tato akce předává filozofii a úctu k surovinám. Má naučit, že jídlo a stravování je určitá část kultury a všeobecného postoje a lidé, kteří v gastronomii pracují, musí znát správné postupy, musí chtít nacházet nové kombinace a hlavně mít v sobě pokoru a skromnost.

Symposium vzniklo v roce 2014 a od té doby měla Praha tu čest přivítat na podiu všech ročníků opravdové velikány světové gastronomie. Kuchaři, kteří povídali o svém kulinářském životě a naživo ukázali některá svá jídla, posbírali dohromady 48!!! michelinských hvězdiček. Sen se stal skutečností a potkali jsme legendy Joan Roca, Massimo Bottura, Andoni Luis Aduriz, Albert Adria, Magnus Ek, Heinz Reitbauer, Sven Elverfeld, Thomas Bühner, Paul Pairet, Denis Martin, Vito Mollica, Andrea Accordi ale i mladé, kreativní, angažované Henning Hartwig, Gert de Mangeleer, Sang Hoon Degeimbre, Jan Hartwig, René Frank, Elena Arzak, Heinz Beck, Christian Bau, Ebbe Vollmers, Yosinori Ishii, David Thompson a v neposlední řadě i ty nejlepší z naší krásné země Oldřicha Sahajdáka a Lukáše Skálu.

Letos se můžete těšit na tyto gastronomické hvězdy:

Jacob Jan Boerma***

V listopadu 2017 prokázal v Praze na akci 8 hands menu neskutečnou kreativitu, chutě u kterých se zastavíte a řeknete si: „Jak je tohle možné?!?“ Jacob Jan Boerma, chef z restaurace De Leest.

René Mammen*

Chef z Dánské restaurace Substans. René Mammen patří ke generaci, která vytváří New Nordic Cooking. Jednoduchost zpracování a hlavně původ surovin je hlavní filozofií jeho kuchyně.

Jusús Sanchéz**

Momentálně patří Jusús Sanchéz z restaurace Cenador De Amos k nejrespekto­vanějším chefům ve Španělsku. Někteří kritici tvrdí, že je v takzvaném očekávání třetí hvězdy.

Ana Roš

Tato šéfkuchařka ze slovinské restaurace Hiša Franko jako juniorka reprezentovala Jugoslávii ve sjezdovém lyžování, dnes je nejlepší kuchařkou světa podle Pellegrina.

Alain Passard***

Legenda, guru, profesor gastronomie z francouzské restaurace l‘ Arpége, pan Alain Passard. V roce 2016 oslavil dvě výročí. Třicet let od otevření restaurace a dvacet let tří hvězd michelin.

Vladimir Mukhin

Dle Pellegrina je momentálně patnáctý na světě a velké kuchařské hvězdy na něj pějí ódy. Vladimir Mukhin z restaurace White Rabbit dobývá svou moderní ruskou kuchyní svět.

Vstupenky a další info na: http://culinarysymposium.cz/

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.